ČETVRTFINALE

Đoković u polufinalu, Čilić bez break-prilike

08.07.2015 u 17:47

Najbolji hrvatski tenisač igrao je protiv najboljeg na svijetu, Marin Čilić protiv Novaka Đokovića. No, Srbin je uvjerljiv, osim što je do ovog meča vodio 12:0 u međusobnim dvobojima, i u ovom je dvoboju pokazao bolji tenis. P akonačnioh 3:0 uopće ne iznenađuje

TEKSTUALNI PRIJENOS MEČA PRATITE OVDJE
-----------------------------------------------------
ČILIĆ - ĐOKOVIĆ 0:3 (4:6, 4:6, 4:6)

1. set:

Čilić je otvorio meč i bez problema stigao do 1:0. Ni Đoković se nije mučio na svom servisu... Na Čilićevu žalost, drugi servis otišao je na Đokovićevu stranu i break za 1:2. Đoković je pak svoj servis sačuvao. U petom gemu Čilić je smanjio na 2:3, ali je potom u sedmom gemu imao poteškoća. Đoković je poveo 0:30 i prijetio je i drugi break, ali spasio se Čilić i smanjio na 3:4. Đoković pak rutinski odrađuje posao. Čilić je nakon 0:30 u prethodnom servis-gemu nanizao osam poena, a što znaći da je sada 4:5. Đoković servira za prvi set, ali u gem je ušao s dvostrukom servis-greškom. Poslije je imao i dvije neprisiljene pogreške, pa je Čilić stigao do 40:40. Đoković je imao treću set loptu, ali fenomenalnom trkom Čilić se još jednom spasio. Četvrta set lopta presudila je pobjednika prvog seta koji je trajao 35 minuta

2. set
I drugi set servisom je otvorio Čilić. Imao je Međugorac 40:15, ali Đoković je pritisnuo i stigao do 40:40. Uz dosta muke Čilić je ipak sačuvao svoj servis. Đoković je svoj servis lakše sačuvao. Uslijedilo je šest gemova u kojima su obojica rutinski čuvala servis. U devetom gemu sreća je okrenula leđa Čiliću, Naime, nakon sjajno odrađenog poena, loptica je od mreže pala u njegovo polje pa je Đoković poveo s 0:30. Potom je Đoković stigao do tri break lopte, od kojih je iskoristio drugu za veliku prednost 5:4 i servis za drugi set. Solidan otpor Čilića, ali i drugi set je završio bez break prilike. Drugim riječima, Đoković je prednost sačuvao i ovaj set dobio sa 6:4 za 40 minuta

3. set
Čilićev je prvi servis, nakon 15:30 naš tenisač ipak uspjeva doći do 1:0. U nastavku seta obojica čuvaju svoje servise. Možda najbliži prilici za break u cijelom meču Čilić je bio u šestom gemu. Pri rezultatu 40:40 promašio je jednu paralelu, a Đoković je došao do prednosti i potom rezultata 3:3. Problem za Čilića u sedmom gemu - Đoković je imao 0:40. Jednu je loptu spasio, ali drugu nije pa je Đoković stigao do breaka za 4:3. Naravno, Đoković takvu prednost nije propustio kapitalizirati te je stigao i do trećeg seta sa 6:4