NIKOLA VLAŠIĆ

Dok je Hrvatska strepila on je prvi uzeo loptu i hladnokrvno zabio: Možda mi je čak slađe što smo ovako pobijedili

Hrvatska nogometna reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva nakon što je u osmini finala boljim izvođenjem 11-eraca izbacila Japan sa 3:1, a komentar je dao Nikola Vlašić

Poveo je Japan golom Daizena Maede (43), na 1:1 poravnao je Ivan Perišić (55). Kako se rezultat više nije mijenjao ni do isteka 90. minute kao niti nakon dodatnih pola sata, o putniku u četvrtfinale odlučivalo se udarcima s bijele točke. Prilikom izvođenja 11-eraca u junaka je izrastao Dominik Livaković koji je obranio tri udarca Japanaca.

'Ova je utakmica pokazala kakvo zajedništvo imamo u reprezentaciji. Nakon što smo gubili od odličnog Japana, vratili smo se, dominirali. Za penale kažu da su lutrija, ali lako je kad imaš takvog golmana. Da, vježbali smo jedanaesterce na treningu. Svima čestitke, igračima, stručnom stožeru…', rekao je Vlašić koji je uspješno otvorio seriju 11-eraca te se osvrnuo na Japance.

• +74
SP Katar: Japan - Hrvatska Izvor: Cropix / Autor: Tom Dubravec

'Namučili su nas, znali smo da će tako biti, Nisu slučajno pobijedili Njemačku i Španjolsku. Znali smo njihove prednosti i mane. Prezadovoljan sam, a možda mi je čak slađe što smo ovako pobijedili, na penale. Treba dati pohvale i Japanu, stvarno sjajni centaršutevi, ali mi smo imali više šanse, trebali smo pobijediti u 90 minuta.'

Čudno je ovo SP po rezultatima…

'Sve je moguće, to je floskula, ali tko je očekivao Japan. Idemo dalje davati sve od sebe.'

• +30
SP Katar: Japan - Hrvatska, navijači Izvor: EPA / Autor: MARTIN DIVISEK

Mladi Splićanin je bio jedan od igrača koji su sigurno izveli jedanaesterac.

'Pucao sam jedanaesterce u CSKA, u West Hamu nisam, a sada ćemo vidjeti kako će biti u Torinu. Možeš penale vježbati koliko hoćeš, ali nije isto kada ih pucaš na treningu ili pred 40.000 gledatelja za ulazak u četvrtfinale svjetskog prvenstva. Menatalno je puno teže.'

Vlašić je istaknuo kako u svlačionici nema velike euforije.

'Možda zato što su dečki u Rusiji igrali finale, možda je to njima normalno. No, ja sam jako sretan, kod mene vlada euforija', dodao je sa smiješkom.