ht prva liga - 23. kolo

[VIDEO] Dinamu nije zasmetala ni Livakovićeva greška jer imao je sjajno raspoloženog Damiana Kadziora

23.02.2020 u 16:57

Nogometaši Dinama stigli su do pobjede 3:2 nad Interom. Bili su 'modri' puno bolji, ali greška Livakovića te statičnost Gvardiola doveli su utakmicu u laganu neizvjesnost. No, zahvaljujući odlično raspoloženom Damianu Kadzioru, Dinamo opet ima 12 bodova prednosti pred Hajdukom

Nakon ispadanja u Kupu od Rijeke, a potom poraza od Osijeka prošlog vikenda, dosta se nervoze uvuklo u maksimirski klub, a uz sve to i trener Bjelica dobio je mjesec dana suspenzije zbog oštrih riječi upućenih sucu Zebecu. No, nakon uložene žalbe, a čime je odgođen početak izdržavanja iste, Bjelica se ipak skrasio na klupi i vodio je svoju, prilično izmijenjenu momčad.

Naime, na klupi su ostali Moro, Petković i Gavranović, baš kao i Hajrović, a priliku su od prve minute dobili Gvardiol, Majer, Ivanušec i Kulenović.

I baš su novi, Ivanušec, Majer i Kulenović sudjelovali u akciji kod prvog gola na utakmici, a kojeg je u šestoj minuti zabio Marin Leovac za vodstvo Dinama 1:0.

Nakon tog gola Dinamo kao da se oslobodio ogromnog tereta, te je posve zagospodario terenom. Svoju nadmoć mogli su potvrditi u 32. minuti, ali drugi je pogodak spriječio Antonio Bosec, koji je na gol-crti zaustavio udarac Damiana Kadziora.

• +12
Hrvatski Telekom Prva liga, 23. kolo, GNK Dinamo - NK Inter Zaprešić Izvor: Pixsell / Autor: Josip Regovic/PIXSELL

Ipak, da Dinamo ne bi prošao bez stresa, pobrinuo se opet Antonio Bosec, koji je u 39. minuti s dijela terena uz aut liniju uputio ubačaj prema Serderovu. Golman Dominik Livaković istrčao je s gola, ali je krivo procijenio let lopte i ona je preko njegovih ruku završila u mreži za 1:1.

Dinamo je u drugom dijelu nastavio u istom ritmu, a u 54. minuti, nakon Ivanušecovog proigravanja u prigodi je opet bio Kadzior. Ovog puta zaustavio ga je golman Intera Žiga Frelih.

Dvije minute kasnije, Frelih je već bio svladan, ali slobodnjak Mislava Oršića otišao je koji centimetar od okvira gola.

U 60. minuti Oršić i Leovac kreirali su prigodu za Kadziora, koju nije mogao zaustaviti ni Frelih. Dinamo je tako golom za 2:1 naplatio svoju bolju igru.

Sve dvojbe oko pobjednika mogle su biti otklonjene u 66. minuti, kada je Mislav Oršić izveo kazneni udarac. Izborio ga je Kadzior nakon što ga je srušio Savić, ali udarac Dinamovog reprezentativca otišao je preko gola.

No, ono što je propustio Oršić, nije Mario Gavranović, koji je na teren ušao par minuta ranije. On je na lijevoj vratnici odlično dočekao Kadzirov ubačaj i glavom pogodio za 3:1.

Gosti iz Zaprešića tek su se tada okuražili krenuti prema suparničkom golu te bilježimo dva pokušaja, Serderova, preko gola, i Boseca, kraj gola.

Dinamo je u zadnjih desetak minuta imao dvije prigode, u obje je bio Mario Ćuže, ali obje su ostale neiskorištene.

I onda u sudačkoj nadoknadi, Komnen Andrić, koji je u Inter stigao na posudbu iz Dinama, iskoristio je statičnost mladog Gvardiola te gurnuo u mrežu za konačnih Dinamo - Inter 3:2.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE

Dinamo ZagrebInter Zaprešić3:2
Istra 1961Slaven Belupo1:1