Dinamova europska tragedija; ostao bez boda u zadnjoj minuti

04.11.2015 u 22:45

• +9

Olympiacos - Dinamo, 4. kolo Lige prvaka

Izvor: Reuters / Autor: Alkis Konstantinidis

U četvrtom kolu Lige prvaka nogometaši Dinama su u Pireju protiv Olympiacosa doživjeli treći poraz. Grčka momčad je preokrenula vodstvo hrvatskog prvaka te je slavila 2-1

Dinamo nije napravio novu europsku senzaciju. I drugi puta je ove sezone pokleknuo protiv Olympiacosa te je tako smanjo svoje šanse za prezimljavanje u Europi. Grčki prvak je nakon 1:0 u Zagrenu opet slavio s pogotkom razlike – sada 2:1. Maksimirska družina čvrsto je ušla u utakmicu, povela praktički iz jedine ozbiljnije situacije, no u nastavku nije izdržala.

Dvoboj je počeo s dvije šanse domaćina - u 7. minuti je udarac Fourtonisa iz daljine očešao vratnicu, a u 15. minuti je Masuaku pokušao glavom lobati Eduarda, no bio je zamalo neprecizan. U 21. minuti Dinamo je poveo iz svog prvog pravog napada. Pivarić je s desnog boka uputio savršeno precizan centaršut, a Hodžić je glavom posremio loptu pod samu gredu domaćeg vratara. Pogodak Zagrepčana šokirao je Grke, uslijedili su njihovi jalovi napadi bez prave završnice, da bi u 39. minuti Rog bio u prilici i povećati vodstvo, no nije uspio pravovremno podmetnuti nogu u trenutku kada je vratar Olympiacosa otišao u prazno.

OLYMPIACOS: Roberto - Elabdellaoui, Siovas, Botia (Da Costa, 52), Masuaku - Milivojević, Kasami (Finnbogason, 80), Hernani (Pardo, 64), Fortounis, Seba - Ideye
DINAMO: Eduardo - Matel, Taravel, Goncalo, Pivarić - Machado, Rog, Antolić - Fernades (Musa, 88), Pjaca (Sigali, 80)- Hodžić (Henriquez, 57)

U 53. minuti Goncalo je u kaznenom prostoru srušio Ideya, a španjolski sudac je dosudio kazneni udarac za domaćine. Izvođač je bio Fourtunis, a Eduardo je pogodio stranu i uspio obraniti udarac, da bi najbolji grčki igrač prvi došao do lopte i poslao je daleko iznad vratiju. U 65. minuti u igru je kod Olympiacosa ušao Pardo, a svega dvadesetak sekundi kasnije uspio je zabiti. Nakon progravanje Sebe Kolumbijac Pardo je pored Pivarića pogodio sami desni kut vrata Eduarda. U 78. minuti Dinamo je ostao bez Pivarića koji je olako zaradio drugi žuti karton. I dok se očekivao kraj, Dinamo je ponovno primio početnički gol. Na dugu loptu bespotrebno je istrčao Eduardo, a Pardo je lako plasirao loptu pored njega i postao junakom Pireja.

Bio je to četvrti Dinamov poraza u posljednjih pet utakmica. 'Modri' su izgubili posljednja dva europska ogleda protiv Olympiacosa, dva ligaška susreta protiv Rijeke i Splita, a dobili su jedino, i to teškom mukom Mladost iz Ždralova u Kupu. Zanimljivo, Dinamo je do gostovanja u Munchenu protiv Bayerna koncem rujna zabilježili 45 susreta bez poraza. Međutim, nakon 'porcije' na Allianz Areni 'modri' su upisali samo dvije pobjede u zadnjih sedam susreta u svim natjecanjima.

U drugom susretu iz ove skupine Bayern je u Munchenu deklasirao Arsenal 5-1. Golove za bavarski sastav zabili su Robert Lewandowski (10), Thomas, Muller (29) David Alaba (44) i Arjen Robben (55), dok je strijelac za goste bio Olivier Giroud (69).Na ljestvici vode Bayern i Olympiacos sa po devet bodova, dok Arsenal i Dinamo imaju po tri boda.

U idućem kolu, 24. studenog Dinamo putuje u London na noge Arsenalu, dok će Bayern ugostiti grčki sastav. Prvi krug Lige prvaka Dinamo zatvara 9. prosinca kada će na stadionu Maksimir gostovati Bayern, a u Pireju se sastaju Olympiacos i Arsenal.