REKORDI SE NASTAVLJAJU

Dinamova 11. pobjeda u nizu i 100. utakmica bez poraza u Maksimiru

06.03.2016 u 16:55

Nogometaši Zorana Mamića pobijedili su Slaven Belupo sa 2:1 ali i stigli do 11. uzastopne prvenstve pobjede, nastatviši niz od čak 100 utakmica bez poraza na svom stadionu

Maksimirski prvoligaš odlično je otovorio uatkmicu, jer već prvu akciju okrunili su pogotkom. Stojanović je ubacio s desne strane, Hodžić je pucao ali vratar Rozman uspio je odbiti loptu. Međutim, najbliži i najbrži bio je Ćorić kojem nije bilo teško poentirati za vodstvo Dinama 1:0.

Gosti iz Koprivnice, unato zaostatku od jenog gola, nisu previše razmišljali o odlascima u napad, ali u 32. minuti - iz prve prigode, koju im je 'centrirao' vratar Eduardo stigli su do vodstva. Naime, Dinamov je golma želio ispucati loptu, ali je pogodio Ozobića, koji pak loptu šalje do Križmana a ovaj u mrežu za izjednačenje 1:1. Taj je rezultat stajao do kraja prvog poluvremena.

'Modri' su u nastavak ušli s jednom promjenom, Fernadesom umjesto Pavičića, jer tražio je mamić pobjedu pred svojim malobrojnim navijačima. Ipak, prvu prigodu u nastavku imali su gosti, točnije Ozobić, ali ovog puta Eduardo je bolje reagirao. Baš kao i Rozman na pokušaj Ćorića.

Ipak, Dinamo je u 58. minuti stigao do vodtsva, a ponajprije zahvlajujući raspoloženom Musi, koji je u dobrom prolasku kroz obranu gostiju stigao u 16-erac belupa. Rozmanovi suigrači su se smotali, a Hodžić je dočekao 'otpadak' i poentirao za 2:1. Bosanskohercegovačkom napadaču bio je to 11. gol u sezoni.

Posljednju priliku na utakmici imao je igrač stigao iz RB Salzburga. Stefan Savić je nakon kontre lijepim udarcem gađao suprotni kut, ali Eduardo se ispružio ia zaustavio loptu a rezultat je ostao 2:1. Za Dinamov ostanak na vrhu sa solidnom bodovnom prednošću.

Dinamo Zagreb - Slaven Belupo 2:1
Rijeka - Osijek 17:00