19.07.2015 u 18:45

• +4

MAXtv Prva liga, 2. kolo: Osijek - Dinamo

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorović

U prvoj nedjeljnoj utakmici 2. kola MAXtv Prve lige nogometaši Osijek i Dinama odigrali su 1:1 u Gradskom vrtu pa su 'modri' i u trećem svojem ovosezonskom nastupu ostali bez pobjede...

Sastav Osijeka: Mikulić - Matas, Lukić, Maslać, Arsenić - Šorša, Kurtović, Radotić, Lesjak - Mandić, Špoljarić

Sastav Dinama: Eduardo - Matel, Šimunović, Benković, Barišić - Ademi, Machado - Soudani, Rog, Pjaca - Henriquez

MAXtv Prva liga, 2. kolo:

Osijek – Dinamo 1:1 (Radotić 11 / Soudani 15)

Tijek utakmice

Kraj - Dinamu samo bod kod Osijeka, i dalje je bez pobjede ove sezone
89' - Henriquez je glavom pogodio vratnicu! Velika sreća za Osijek!
88' - velika šansa za Osijek! Spahić je pucao s desetak metara nakon dodavanja Šorše, a Eduardo se iskupio odličnom obranom za kiks kod gola!
79' - Ademi sam na 18 metara puca pokraj gola
78' - Pjaca je ostao sam, opasno pucao, ali Mikulić čuva svoju mrežu
71' - Benković je pucao glavom nakon kornera, no ne u okvir gola
69' - Šorša puca snažno, ali preko gola
58' - velika prilika za Fernandesa nakon kornera, ali udarac iz voleja pogodio je Soudanija na putu prema golu
47' - Pjaca prijeti iskosa, no izborio je samo korner
Poluvrijeme - Osijek je poveo, Dinamo izjednačio...uoči drugog dijela sve ostaje otvoreno
42' - zakuhao je gužvu Henriquez, ali iznudio je samo korner
30' - pao je malo tempo, uspjeli su domaći umiriti 'modre' koji su nakon primljenog pogotka nizali priliku za prilikom
19' - kontra Osijeka završava udarcem Radotića preko gola

15' - goool za Dinamo! Soudani iz blizine zabija na asistenciju Henriqueza!
14' - dvije vratnice Dinama! Prvo je Pjaca s lijeve strane pogodio onu bližu iskosa, a onda Soudani u sljedećoj akciji onu dalju iz slične pozicije!
11' - goool za Osijek! Tomislav Radotić je zabio na povratnu loptu Šorše, uz vrlo lošu reakciju Eduarda!

7' - Mikulić odletio u prazno nakon kornera, ali Dinamo to nije iskoristio
5' - dobar početak domaćih koji imaju posjed lopte i djeluju ozbiljno na terenu
1' - dvoboj u Osijek je počeo, Šorša je uputio prvi udarac, ali pokraj Dinamovog gola

Nakon remija s Hajdukom i Folom, Zoran Mamić sa svojim Dinamom u Gradskom vrtu traži prvu pobjedu ove sezone. 'Modri' ne igraju na razini na koju smo navikli, no u domaćem prvenstvu favorit su protiv svakog. Prošle sezone nisu zabilježili niti jedan poraz, a isto želi ponoviti i u novoj.

Osijek je pak s tri boda na otvaranju prvenstvu najavio mirniju sezonu od burne prošlogodišnje, kada je jedva izborio opstanak. Protiv Dinama su Osječani imali uspjeha prethodnih sezona, posebno u Gradskom vrtu, a po velikoj vrućini ove nedjelje pokušat će još jednom iznenaditi najuglednijeg protivnika u MAXtv Prvoj ligi...