SOUDANI zabio HAt-TRICK

Dinamo utrpao pet komada Rijeci i pokvario joj slavlje na Maksimiru!

27.05.2017 u 20:51

U posljednjoj utakmici ove sezone MAXtv Prve lige nogometaši Dinama uvjerljivo su s 5:2 pobijedili Rijeku uz tri pogotka Hilala Soudanija te tako pokvarili slavlje novopečenim prvacima Hrvatske...

Rijeka je na Maksimir došla praćena brojnim svojim navijačima nakon što je prošlog vikenda osigurala prvi povijesni naslov prvaka trijumfom protiv Cibalije, no izlet u Zagreb za novopečene prvake nije prošao prema očekivanjima.

• +3
MAXtv Prva liga, 36. kolo: Dinamo - Rijeka Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl/PIXSELL

Iako je Matjaž Kek na teren izveo iznimno jak sastav, Riječani su doživjeli težak poraz protiv Dinama i mogu biti sretni što taj dvoboj nije odlučivao ni o čemu.

Junak susreta ove subote definitivno je bio Hilal Soudani koji je već u 4. minuti uzeo loptu Zuti i fantastičnim prodorom kroz gostujuću obranu izborio priliku za udarac kojim je rutinski svladao Prskala.

Dinamo - Rijeka 1:0 (Soudani 4) Autor: YouTube

U 34. minuti Soudani je ponovo došao svoje, ovaj put nakon asistencije More koji ga je idealno pronašao unutar kaznenog prostora, a udarac Alžirca po zemlji iz prve završio je u riječkom golu.

Dinamo - Rijeka 2:0 (Soudani 34) Autor: YouTube

Sudac Zebec imao je nekoliko dvojbenih odluka u prvom dijelu na štetu Rijeke, a sumnjiv je bio i treći pogodak Soudanija koji je zabio iz blizine nakon što je Prskalo odbio udarac Olma.

Dinamo - Rijeka 3:0 (Soudani 45) Autor: YouTube

Samo minutu kasnije Riječani su uzvratili brzom akcijom koju je Marko Vešović pretvorio u pogodak, udarcem koji je prošao pokraj nemoćnog Zagorca.

Dinamo - Rijeka 3:1 (Vešović 45+1) Autor: YouTube

Od preokreta ipak nije bilo ništa. Soudani je svoj fantastičan dan zaokružio prekrasnom asistencijom petom koja je pronašla Danija Olma, a mladi Španjolac zabio je svoj prvi pogodak u MAXtv Prvoj ligi.

Dinamo - Rijeka 4:1 (Olmo 47) Autor: YouTube

Impresivnu pobjedu 'modrih' potvrdio je petim pogotkom Armin Hodžić koji je zabio u svom stilu nakon asistencije Machada.

Dinamo - Rijeka 5:1 (Hodžić 52) Autor: YouTube

Zatim je Franko Andrijašević za goste uspio zapucati penal u 63. minuti nakon dvojbenog starta Pivarića nad Bezjakom, još jedne kontroverzne odluke Zebeca. Isti igrač ipak se upisao u listu strijelaca u 83. minuti kada je glavom svladao domaćeg golmana, no time je samo malo ublažio poraz.

Dinamo - Rijeka 5:2 (Andrijašević 83) Autor: YouTube

Ovim je susretom sezona MAXtv Prve lige završila, a Rijeka osvaja prvenstvo s dva boda prednosti ispred Dinama. Ljutiti će rivali ipak još jednom odmjeriti snage, u finalu Kupa u Varaždinu koje je na rasporedu u srijedu...

Dinamo - Rijeka, izjave trenera Autor: YouTube

MAXtv Prva liga, 36. kolo:

Dinamo - Rijeka 5:2 (Soudani 4, 34, 45, Olmo 47, Hodžić 52 / Vešović 45+1, Andrijašević 83)

Dinamo - Rijeka 5:2 (36. kolo 2016./17., 28.5.), sažetak Autor: YouTube