13.03.2016 u 14:45

• +5

MAXtv Prva liga, 27. kolo: Dinamo - Lokomotiva

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

U dvoboju 27. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Lokomotivu rezultatom 3:2, zahvaljujući golu Ante Ćorića u 93. minuti

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE
------------------------------------------------

DINAMO
: Eduardo - Matel, Benković, Sigali, Musa - Antolić, Machado - Soudani, A. Ćorić, Pjaca - Henriquez
LOKOMOTIVA: Zelenika - Bartolec, Mrčela, Prenga, Bručić - Leko, Šunjić - Fiolić, J. Ćorić, Cekici - Marić

MAXtv Prva liga, 27. kolo:

Dinamo - Lokomotiva 3:2 (Pjaca 20, 31, Ćorić 90+3 /Cekici 53, Fiolić 56)

Tijek utakmice:

Kraj
90+3' - goool za Dinamo! Ćorić ipak donosi pobjedu domaćima nakon asistencije Soudanija

89' - Marko Rog pogodio je stativu snažnim udarcem s ruba kaznenog prostora!
76' - Antolić iz slobodnjaka puca preko gola
68' - opet Sigali glavom, ali preko gola
59' - Zelenika iz blizine sjajno brani udarac Sigalija glavom
56' - novi goool za Lokomotivu! Fiolić se sjurio s centra i matirao domaćeg golmana za izjednačenje!

53' - gooool za Lokomotivu! Pogodio je Cekici iz slobodnog udarca, iznenadivši iskosa Eduarda

45' - kraj poluvremena
40' - Leko puca sa 22 metra, jako, ali neprecizno
31' - GGGOOOLLL - Pjaca zabija svoj peti gol ove sezone, na ubačaj Matela Ćorić kasni na loptu ali Pjaca je oprezan i precizan

30' - još jedan Antolićev udarac ali i još jedna obrana Zelenike
29' - duga i precizna akcija Dinama, Antolić puca s ruba 16-erca ali Zelenika paradom hvata loptu
25' - lijepa akcija Lokomotive, ali Fiolićevo proigravaje bilo je prebrzo za Šunjića
21' - vrlo brzo nakon gola Dinamo je mogao i udvostručiti prednost, no Sigalijev udarac blokirali su gosti
20' - GGGOOOLLL - u brzoj kontri prvo je Ćorić pogodio vratnicu, na loptu je natrčao Pjaca i uz pomoć Mrčeline noge - pogađa za Dinamovo vodstvo 1:0

19' - Fiolić je izveo priv korner za 'lokose', ali Eduardo lovi
16' - Machado s nekih osam, devet metara, iskosa s desne strane, ali ravno u Zeleniku
13' - pokušao je Antolić s 25 metara, iskosa, ali lopta je otišla kraj gola
12' - Machado dugom loptom traži Soudanija, ali 'lokosi' čiste
 5' - slobodni udarac za Dinamo; ali Machado puca na prvi red sjeverne tribine
 2' - ubačaj Matela, i dobar udarac Pjace glavom ali Zelenika je na pravom mjestu
 1' - počeo je dvoboj, a glavni sudac je Željko Frković iz Gospića

- na maksimirskom stadionu okupilo se tek par stotina navijača...

----------------------------------------------------------

I bez obzira na vezu između ova dva kluba, jasno je da je Dinamo favorit, no Zoran Mamić očito ne treba strahovati previše jer trener 'gostiju' Sreten Ćuk izveo je momčad bez ponajboljih Andrijaševića i Grezde. Dinamu su pak na raspolaganju igrači koji su imali problema s ozljedama, (op.a. Sigali, Antolić i Soudani) pa osim Stojanovića mamić nema probelma sa sastavom.

Dakle, svi preduvjeti da Dinamo opravda ulogu favorita su - tu. Jedinog koga na maksimirskom stadionu nema su oni zbog kojih se nogomet igra - a to su navijači, odnosno Bad Blue Boysi koji slave svoj 30. rođendan.