24.08.2014 u 22:49

• +4

MAXtv Prva liga, 6. kolo: Dinamo - Zagreb

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Stanzl

Nogometaši Dinama odigrali su 1:1 protiv Zagreba na Maksimiru, u posljednjoj utakmici 6. kola MAXtv Prve lige…

Mamićeva momčad doživjela je prvi neuspjeh u ovoj domaćoj sezoni. Nakon pet pobjeda u nizu Dinamo je uzeo samo bod kod kuće protiv Zagreba, u dvoboju u kojem su mnogi već ranije upisali sva tri boda 'modrima'. Ipak, gosti su iskoristili opuštanje favorizirane ekipe i na kraju zasluženo ostali neporaženi.

Kako i gdje gledati MAXtv Prvu ligu?

Sve utakmice MAXtv Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport), a prijenosi će biti dostupni i putem PPV i MAXtv To Go usluge te na pay per view online servisu match.tportal.hr.
Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala. Više informacija potražite OVDJE.

Dvoboj u Maksimiru nije bolje mogao početi za Dinamo. 'Modri' su pritisnuli goste od prve minute i već u šestoj je mladi Ćorić pogodio gredu nakon dodavanja Vukojevića. U 9. minuti Dinamo je poveo zahvaljujući lukavom slobodnjaku Luisa Ibaneza koji je prevario Livakovića udarcem u 'golmanov' kut.

Nakon postignutog pogotka Dinamo je umrtvio igru, a Zagreb je bio sve ravnopravniji. Imali su još prilike Soudani i Ibanez udvostručiti prednost do odmora, ali Livaković je sačuvao svoju mrežu. Gosti su pak 'pokazali zube' na početku drugog dijela. U 52. minuti Boban je izbio sam pred Eduarda, prešao portugalskog golmana, ali nije uspio pogoditi iskosa u praznu mrežu.

Sve to nije bilo dovoljno upozorenje za Dinamo pa je u 60. minuti Zagreb izjednačio. Pogodak je zabio Valentin Stepčić prekrasnim lob udarcem koji je od grede završio u Eduardovoj mreži. Donio je tako napadač Zagreba veliko slavlje svojom momčadi koja je u tom trenutku bila pola sata udaljena od velikog boda na Maksimiru.

U samoj završnici utakmice Dinamo se uozbiljio i pritisnuo goste, ali lopta nije htjela u mrežu. Najbliže golu bio je Pjaca u 78. Minuti, no njegov udarac sjajno je obranio Dominik Livaković. Tri minute kasnije Stepčić je mogao gostima donijeti i sva tri boda, ali njegov udarac prohujao je tik uz lijevu Eduardovu vratnicu. Do kraja susreta Zagreb je izdržao, za veliki osvojeni bod na Maksimiru.

Dinamu neuspjeh nije donio veliku štetu. Dapače, zbog poraza Rijeke i Hajduka ostao je sam na vrhu, uz povećanje prednosti nad Splićanima, s kojima igra u sljedećem kolu.