ht prva liga - 25. kolo

[VIDEO] Dinamo pobjedom nad Hajdukom otišao na 17 bodova prednosti i gotovo osigurao naslov prvaka

04.03.2020 u 20:59

Tek u trećem ovosezonskom derbiju Hajduka i Dinama, 'modri' su stigli do pobjede nad najvećim suparnikom. Momčad Nenada Bjelice slavila je na Poljudu 2:0, uz golove Kadziora i Ademija, a moramo spomenuti i da je Hajduk od 40. minute igrao bez isključenog Ismajlija

U odličnoj atmosferi, pred 20-tak tisuća gledatelja, obje su momčadi pružile dobar nogomet, pa smo nakon dugo vremena gledali i zanimljiv derbi.

A njega je odličnom prilikom otvorio Arijan Ademi, koji je već u drugoj minuti natjerao golmana Josipa Posavca da se maksimalno ispruži.

No, nije to obeshrabrilo domaćine, koji su nošeni publikom, ali i žustrim vođenjem Igora Tudora uz aut-liniju, vrlo brzo odgovorili svojom prigodom. Jairo se sjurio u kontri, lovio ga je Moharrami, te ga je tek uz pomoć Livakovića i sustigao.

Tri minute kasnije, nakon greške Dilavera, te precizne Hamzine lopte, Jairo je opet odlično ubacio s desne strane, ali mladi Leon Kreković zapucao je prigodu s tri, četiri metra preko gola.

Bio je Hajduk tih 20-tak minuta bolji, a da je bilo preciznosti u Tahirajevim nogama možda su domaćini mogli i bolje iskoristiti akciju iz 21. minute.

Sve utakmice Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Emisiju 'Prva liga' možete gledati odmah nakon završetka posljednje utakmice kola. Više informacija OVDJE

• +74
Hajduk - Dinamo Izvor: Pixsell / Autor: Ivo Cagalj/PIXSELL

Dinamo je novu prigodu imao u 34. minuti, a iz vrlo slične pozicije kao i Ademi s početka utakmice, samo koji metar bliže golu, sada je golmanu 'bilih' prijetio Mislav Oršić. Ishod akcije bio je isti, Posavec se lijepo ispružio i zaustavio loptu.

Veliki problem za domaćine stigao je u 40. minuti, kada je Ismajli na sredini terena, kada je Oršić već pobjegao s loptom, oštro ušao u noge Dinamovom igraču, zbog čega je dobio drugi žuti, odnosno isključujući crveni karton.

U samoj završnici prvog poluvremena Kadzior je izveo 'slobodnjak', no lopta je više izgledala kao udarac prema golu nego ubačaj, te je prošla koji centimetar od gola.

Iako u brojčanom minusu, u samoj završnici Tahiraj se našao u odličnoj prigodi, ali Moharrami je bio brži te mu je u zadnjem trenutku odnio loptu s noge.

Drugo poluvrijeme počelo je idealno za Dinamo. Već nakon 45 sekundi i ubačaja Moharramija, priliku su imali Petković odnosno Oršić, ali su obojica zakasnili na loptu. U nastavku akcije, Oršić je primirio loptu na lijevoj strani, ubacio na peterac, gdje je posve neometan ostao Damian Kadzior, a Poljak u zadnje vrijeme ovakve prilike ne propušta. I Dinamo je poveo 1:0.

Tudor se u 58. minuti odlučio na dvostruku promjenu, ušli su Jradi i Eduok, a izašli Tahiraj i Jurić, što je sugeriralo da se Hajduk neće predati. Bez obzira na igrača manje. I u periodu od 63. do 67. stvorili su nekoliko opasnih situacija, s time da je Caktašev udarac bio nadomak cilja.

Torcida je u jednom trenutku upalila baklje, a taj prekid kao da je naštetio njihovim ljubimcima, jer vrlo brzo nakon što je igra nastavljena, Bruno Petković je prekrasnom minijaturom izborio prostor i ubacio pred gol Hajduka, gdje se najbolje snašao Arijan Ademi i gurnuo loptu u mrežu za vodstvo 'modrih' 2:0.

Jasno, s takvom prednošću, Dinamu je u prvom planu bilo 'zatvaranje utakmice', dok se Hajduk očito previše istrošio u tom periodu do drugog primljenog gola, pa završnica dvoboja nije bila nešto spektakularno.

Dinamo je ovom pobjedom otišao na 17 bodova prednosti, dok će se Hajduk morati itekako dobro namučiti da sačuva drugo mjesto, s obzirom na to da je Rijeka na 'minus 1', a Lokomotiva na 'minus 2'.

Istra 1961Osijek1:0
VaraždinGorica2:2
HajdukDinamo Zagreb0:2