Prvu utakmicu 1. kola nove sezone SuperSport Hrvatske nogometne lige na Maksimiru su odigrali branitelj naslova prvaka Dinamo i Lokomotiva. Dinamo je gubio 2:0, u život ga je s dva gola vratio Drmić, a za pobjedu 'modrih' 3:2 zabio je Menalo u sudačkoj nadoknadi

DINAMO: Livaković - Ristovski, Theophile-Catherine, J. Šutalo, Bočkaj - Ademi, Ljubičić - Špikić, Ivanušec, Oršić - Petković

LOKOMOTIVA: Santini - Vranjković, Mersinaj, Soldo, Milićević - Smakaj, Čokaj, Marić - Aliyu, Kulenović, Pivarić

• +32
NK Dinamo - NK Lokomotiva, 1. kolo SuperSport HNL, 15.7.2022. Izvor: Cropix / Autor: Matija Djanjesic
NK Dinamo - NK Lokomotiva 0:1 Kulenović 5' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport
NK Dinamo - NK Lokomotiva 0:2 Aliyu 22' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport
NK Dinamo - NK Lokomotiva 1:2 Drmić 25' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport
NK Dinamo - NK Lokomotiva 3:2 Menalo 90' Izvor: Licencirane fotografije / Autor: Croatel MAXSport
  • 90’

Kraj utakmice! Dinamo je golom Menala u sudačkoj nadoknadi ipak pobijedio Lokomotivu 3:2

• 90’

GOOOOOL! Dinamo je zabio za preokret i sad vodi 3:2! Zabio je Menalo

• 89’

Igrat će se tri minute sudačke nadoknade drugog poluvremena

• 86’

Jaoooo! Pucao je Ademi, ali Santini je nekako uspio obraniti taj udarac... Kakva je ovo bila prilika za Dinamo...

• 77’

Crveni karton za Matea Marića! Lokomotiva je ostala s igračem manje jer je Marić zbog grubog prekršaja nad Ristovskim zaradio zasluženi crveni karton

• 71’

Sjajna prilika za Dinamo! Pucao je Ljubičić, a Santini je jedva nogom obranio taj udarac i izbio u korner

• 67’

Igra se aktivno, ali bez konkretnih prilika... Dinamo ima inicijativu, no bez opasnije završnice

• 57’

Promjena u momčadi Dinama, iz igre izlazi Oršić, a na terenu je umjesto njega Mišić

• 55’

Lokomotiva je zaprijetila, pucao je Pivarić, ali Livaković je spreman i brani taj pokušaj. Prva je to obrana Dinamovog golmana na ovoj utakmici