ISPAO I EVERTON

Dinamo golčinama dotukao Engleze u Europi!

19.03.2015 u 20:54

Ukrajinski Dinamo iz Kijeva ostvario je uvjerljivu 5:2 pobjedu pred domaćim navijačima i tako izbacio Everton, posljednjeg engleskog predstavnika u Europi…

Donio je Everton 2:1 prednost iz prve utakmice, ali na vrućem gostovanju u Kijevu doživio je pravu katastrofu te se pridružio Liverpoolu, Tottenhamu, Chelseaju, Arsenalu i Manchester Cityju koji su se također prije četvrtfinala oprostili od europskih natjecanja.

Dinamo je zabio dva fantastična pogotka. Prvi je bio djelo Jarmolenka u 21. minuti koji je krasno iz daljine matirao Howarda, a ništa manje lijep nije bio ni peti pogodak Antunesa čiji je dalekometni udarac završio u rašljama američkog golmana.

Lukakuov lijepi gol u 29. minuti dao je bio nadu gostima da bi mogli proći dalje, no Teodorczyk, Husev i Veloso brzo su je ugasili, na oduševljenje Ukrajinaca na tribinama.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Vida nije nastupio.

Europska liga, osmina finala:

Dinamo K. – Everton 5:2 (Jarmolenko 21, Teodorczyk 35, Veloso 37, Husev 56, Antunes 76 / Lukaku 29, Jagielka 82), prva utakmica 1:2