Dinamo do pobjede protiv 'lokosa' golom u 93. minuti!

13.03.2016 u 16:56

• +5

MAXtv Prva liga, 27. kolo: Dinamo - Lokomotiva

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

U dvoboju 27. kola MAXtv Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su Lokomotivu rezultatom 3:2, zahvaljujući golu Ante Ćorića u 93. minuti...

Najveća mušterija 'modrih' ove nedjelje pokazala je zube i umalo neugodno iznenadila Zorana Mamića, ali senzacija se na kraju ipak nije dogodila. Lokomotiva ostaje na samo jednoj utakmici u svojoj povijesti u kojoj je uspjela izbjeći poraz protiv Dinama.

Susret nije obećavao uzbuđenje, ali dobili smo ga. Dinamo je odlično otvorio utakmicu i ništa nije ukazivalo da ćemo u drugom poluvremenu imati dramu. U 20. minuti Ćorić je iz blizine pogodio vratnicu, a Marko Pjaca bio je priseban i proslijedio odbijenu loptu u mrežu, za vodstvo 'modrih' i činilo se miran nastavak utakmice.

Kada je u 31. minuti Pjaca ponovo iskoristio neopreznost obrane Lokomotive i zabio udarcem iz prve na udarac Matela, malobrojna publika na Maksimiru bila je uvjerena da je Mamićeva momčad osigurala pobjedu.

No, 'lokosi' su u samo tri minute sve okrenuli naglavačke. Junak je bio Endri Cekici koji je preokret započeo u 53. minuti lukavim slobodnim udarcem iskosa koji je iznenadio Eduarda i lopta je završila u mreži.

U 56. minuti Lokomotiva je izjednačila, nakon što je Cekici proigrao Ivana Fiolića, a ovaj se sjurio prema golu i sigurno zabio za 2:2.

Do kraja susreta Dinamo je očekivano pritisnuo, ali Zelenika je obranio opasne udarce Sigalija i Pjace, dok je Rog pogodio stavu. Kad su svi već očekivali da će 'lokosi' otkinuti bodove Dinamu u 93. minuti Ćorić je na asistenciju Soudanija donio pobjedu 'modrima.'

Dinamo je zadržao pet bodova prednosti ispred Rijeke, a u sljedećem kolu čeka ga gostovanje na Poljudu.