PH, KOŠARKA

Dinamo bez izgleda kod Zadra, Cibona posramila Furnir, pobjede Splita i Cedevite Jr

10.05.2023 u 20:12

Košarkaši Splita, Cibone, Zadra i Cedevite Junior ostvarili su pobjede u prvim susretima četvrtfinala doigravanja prvenstva Hrvatske.

Vodeći sastav prvog dijela prvenstva, Split je na Gripama deklasirao Bosco sa 104:55, Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Furnir sa 102:62, Zadar je u dvorani Krešimir Ćosić porazio Dinamo Zagreb sa 80:62, dok je Cedevita Junior u dvorani II Doma sportova slavila protiv Šibenke sa 87:65.

Igra se na dvije pobjede, a bolje plasirane momčadi, u slučaju da dođe do treće utakmice, imaju prednost domaćeg terena.

Košarkaši Splita nisu dozvolili nikakvo iznenađenje. U prvoj četvrtini su imali 14 razlike, u drugoj dionici su stigli do +30 i nakon toga više nije bilo nikakvih dvojbi.

Kod Splita sedam igrača je imalo dvoznamenkasti broj koševa, najefikasniji su bili Lovre Runjić sa 17 koševa, sedam asistencija i pet skokova, te Dominik Mavra sa 15 koševa. Kod Bosca Luka Babić je zabio 14 koševa uz sedam skokova. Uzvrat je 13. svibnja.

Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Furnir sa 102:62, dok je Zadar u dvorani Krešimir Ćosić porazio Dinamo Zagreb sa 80:62.

Cibona je već nakon prve četvrtine vodila sa 16 razlike (29:13), u drugoj dionici je Furnir smanjio na 48:35, no treću četvrtinu su Vukovi dobili s velikih 31:9 i pitanje pobjednika je bilo razriješeno. Na koncu je završilo 102:62.

Sven Smajlagić je sa 18 koševa i 11 skokova predvodio Cibonu. Ivan Majcunić je zabio 17, a Krešimir Radovčić 16 koševa. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Filip Bjelanović sa 15 koševa, dok je Mateo Vidović zabio 14 koševa.

Druga utakmica na rasporedu je 14. svibnja u Dubravi.

Zadar je također bio uvjerljiv protiv Dinama. Domaćin je na poluvremenu imao 19 razlike (43:24) i nastavak susreta bila je tek formalnost. Zadar su do pobjede predvodili sa Dario Drežnjak sa 20 koševa i pet skokova, Sani Čampara sa 14 koševa, te Marko Ramljak sa 13 koševa i 11 skokova.

Kod Dinama jedini igrač s dvoznamenkastim brojem koševa bio je Ivan Novačić sa 19 koševa. Druga utakmica je 13. svibnja u Zagrebu.

Cedevita Junior je pobijedila Šibenku sa 87:65.

Gosti su nakon prve četvrtfine vodili sa 15:14, na poluvremenu je bilo 36:36, no drugi dio utakmice uvjerljivo je primao domaćinima. Nastavak susreta Cedevita je dobila sa 51:29.

Kod domaćina najefikasniji su bili Vito Kučić sa 19 koševa i sedam asistencija, te Josip Batinić sa 15 koševa. Kod gostiju najefikasniji su bili Juraj Pleadin sa 14 i Patrik Jambrović sa 12 koševa.

Druga utakmica je 13. svibnja u Šibeniku.

REZULTATI:

• Zadar - Dinamo Zagreb 80:62
  • Cibona - Furnir 102:62
  • Split - Bosco 104:55
  • Cedevita Junior - Šibenka 87:65
  • +8
Košarka, prva utakmica 1/4-finala doigravanja PH: Zadar - Hrvatska Izvor: Pixsell / Autor: Sime Zelic/PIXSELL