NOVA POBJEDA

Diego Costa i Villa zabili, Atletico ne posustaje!

03.11.2013 u 23:16

Nogometaši Atletico Madrida nastavljaju sa sjajnim igrama u španjolskom prvenstvu. U sklopu 12. kola ostvarili su 11. pobjedu savladavši na svom Vicente Calderonu Athletic Bilbao 2-0...

Strijelci za 'rojiblancose' bili su David Villa i Diego Costa.

Villa je u 33. minuti s nekih 14 metara iz voleja pospremio neuspio pokušaj izbacivanja lopte od strane gostujućeg sastava. Costa je na 2-0 povisio osam minuta kasnije. U prostor ga je proigrao Koke, a ovaj je ušao u kazneni prostor malo iskosa s lijeve strane, zavarao suparničkog braniča i poslao prizemno loptu u dalji donji kut. Bio je to Costi 13. ovosezonski prvenstveni gol kojim se izjednačio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca sa Cristianom Ronaldom.

U završnici susreta, u 79. minuti, Athletic Bilbau je pocrvenio veznjak Erik Moran, pa su domaći završili susret s brojčanom nadmoći.

Na prvenstvenoj ljestvici Atletico i dalje drži minimalni jedan bod zaostatka za vodećom Barcelonom.