NHL liga

Detroit i Colorado uspješno otvorili sezonu

03.10.2013 u 10:18

Hokejaši Detroit Red Wingsa uspješno su započeli "novi život" u Istočnoj konferenciji, diviziji Atlantic, NHL lige. Red Wingsi su pred svojim navijačima s 2-1 bili bolji od Buffalo Sabresa...

Detroit je poveo u prvoj trećini s 2-0, a pogotke su zabijali Mikael Samuelsson i Pavel Dacjuk u razmaku od svega 36 sekundi! Rezultat se potom nije mijenjao sve do same završnice utakmice, kada je sedam i pol minuta prije kraja, nakon pogreške vratara Jimmyja Howarda, nadu Buffalu vratio Zegmus Girgensons.

No obrana Detroita je izdržala, te je upisala pobjedu na otvaranju nove NHL sezone. Howard je u konačnici obranio 19 udaraca prema svom golu, dok je njegov kolega na suprotnoj strani "skinuo" čak 32.

Colorado Avalanche razbio je Anaheim Duckse s čak 6-1 u Denverovom Pepsi Centeru. Bio je to uspješan debi za Patricka Roya na klupi Colorada, koji je u potpunosti nadigrao nemoćne "patke". Jamie McGinn postigao je dva gola, a za oba mu je asistirao prvi pick ovogodišnjeg drafta Nathan MacKinnon. Preostale su golove zabijali Ryan O'Reilly, John Mitchell, Matt Duchene i Steve Downie, dok je Alex Tanguay čak tri puta asistirao.

Semjon Varlamov bio je sjajan na golu domaće momčadi cijelu večer, ali je sedam sekundi prije kraja utakmice "dopustio" Jakobu Silfverbergu da ga svlada i upropasti mu "shutout".

U posljednjoj utakmici večeri Torotno je upisao i drugu pobjede u sezoni svladavši Philadelphiju Flyerse s 3-1. Dave Bolland zabio je dva pogotka, a Phil Kessel jedan za Maple Leafse, koji su nakon prvih 20 minuta utakmice zaostajali 1-0. Brayden Schenn bio je strijelac jedinog gola za domaći sastav.

6. St. Louis 0 0 0 0 0 0
7. Minnesota 0 0 0 0 0 0