DUG JE PUT ZA ŠPACU

Daleko od spiralne impostacije, Hajduk poražen od Lokosa!

21.02.2015 u 17:08

Hajduk je u 22. kolu MAXtv Prve lige poražen protiv Lokomotive 2:1 u Kranjčevićevoj, a četvrti je put na njihovoj klupi debitirao Špaco Poklepović. Iako su gotovo pola sata imali igrača više, Hajdukovci nisu uspjeli postići pogodak barem za remi

Lokomotiva – Hajduk 2:1 (Andrijašević, Gržan; Maglica)

Hajduk je gostovao kod Lokomotive, momčadi koja je posljednjih nekoliko sezona bila prava mušterija 'bilih', ali ovoga je puta bilo drugačije. Iako je prvo poluvrijeme bilo igrački izjednačeno, u drugom su potpuno dominirali domaćini i tako na kraju došli do zaslužene 2:1 pobjede.

Susret je počeo u dobrom tempu, a brzo je povela Lokomotiva. Korner s desne strane u sredini je dočekao bivši kapetan Hajduka Andrijašević, te nesmetano glavom sa svega nekoliko metara postigao prvi pogodaka utakmice. Igrala se sedma minuta. Odmah u slijedećoj akciji, veliku priliku za goste promašuje Maloku, a nakon toga utakmica ulazi u mirniju fazu.

Pa ipak, na semaforu je bila 26 minuta, a nakon filigranski točnog ubacivanja u 16-erac Vlašića, Maglica se iz drugog plana baca na loptu te postiže glavom lijep pogodak nakon dopadljive akcije. Do kraja poluvremena, i jedna i druga momčad imala je nekoliko potencijalno opasnih situacija, ali bez prave završnice. Podjednako prvo poluvrijeme obje momčad, uz neriješeni rezultata…

Odmah od samog početka, postalo je vidljivo da je Lokomotiva bolja momčad u drugom poluvremenu. Svoju su dominaciju okrunili u 53. minuti, nakon ubačaja Bručića u sredini je najspretniji bio Gržan, iako je možda i loptu u vlastitu mrežu gurnuo Pejčić. U slijedećih 10 minuta, tijekom velike dominacije domaćina, prilike su propustili realizirati Gržan i Kolar.

Nakon nepotrebnog prekršaja oko sredine terena na Gotalu, Mrčela dobiva crveni karton 25 minuta prije kraja utakmice, ali to ne mijenja puno situaciju na terenu. Lokomotivini su igrači prepustili posjed Hajduku, koji nije u tom vremenu, sve do kraja susreta, uspio stvoriti pravu priliku pred golom domaćina.

Zaslužena pobjeda Lokomotive, a Poklepovićeve taktičke ideje, poput spiralne impostacije, očito će trebati puno vremena i uigravanja…