ARGENTINSKO PRVENSTVO

Cvitanich donio naslov Boca Juniorsima

05.12.2011 u 09:08

Nesuđeni hrvatski nogometni reprezentativac Dario Cvitanich bio je junak u pobjedi Boca Juniorsa protiv Banfielda 3:0 nakon koje je slavni klub iz Buenos Airesa osigurao naslov argentinskog prvaka dva kola prije kraja prvenstva.

Cvitanich je postigao dva gola, prvog u 10. minuti, a drugog u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Pobjedu Boce u nastavku utakmice potvrdio je Dario Rivero. Zanimljivo, Cvitanich je karijeru počeo upravo u redovima Banfield iz kojeg je 2008. preselio u Ajax. Ovaj Argentinac hrvatskih korijena još uvijek je član 'Kopljanika', no posljednje dvije sezone je na posudbi. Prvo je bio u meksičkoj Pachuci, a sada je u Boci.

Ovom pobjedom klub sa stadiona La Bombonera povećao je prednost pred drugoplasiranim Racing Clubom na nedostižnih 11 bodova dva kola prije kraja Aperture. Boca je u 17 kola upisala 11 pobjeda i šest neodlučenih rezultata primivši samo četiri gola. Za Bocu je to prvi naslov prvaka nakon 2008. i 24. u povijesti kluba.