NBA PLAY-OFF

Curry održao lekciju najboljoj obrani lige; Warriorsi i Hawksi do 2-2!

12.05.2015 u 09:35

Golden State Warriorsi, najbolja momčad lige u osnovnom dijelu sezone, uspjeli su u gostima nadigrati Memphis Grizzliese sa 101:84 te su time poravnali seriju na 2-2. Do poravnanja u seriji stigla je i najbolja momčad Istoka Atlanta Hawks pobjedom kod Washington Wizardsa 106:101

Najbolji napad NBA lige koji igra momčad Golden State Warriorsa uspjela je uzvratiti najboljoj obrani lige koju igraju košarkaši Memphis Grizzliesa. Branič Warriorsa Stephen Curry odigrao je kao pravi MVP; već u prvom poluvremenu ubacio je 21 od ukupno 33 koša za vodstvo Warriorsa od +17 do odmora. Draymond Green dodao je 16 koševa i 10 skokova, a Thompson dodao je 15 koševa.

'Već u prvoj četvrtini postavili smo stvari na svoje mjesto i držali smo gas do kraja utakmice. To je način na koji mi igramo', kazao je nakon utakmice Curry.

Kod gostiju je najbolji bio centarski dvojac Marc Gasol (19 koševa i 10 skokova) i Zach Randolph (12 koševa i 11 skokova), a podbacio je playmaker Mike Conley koji je utakmicu završio sa 10 koševa (šut iz igre 4-15) i 7 asistencija. Peta utakmica igra se u srijedu kod Golden Statea.

Na utakmici između Washingtona i Atlante bilo je puno dramatičnije, a na kraju su sretniji i spretniji bili gosti. Kod plus tri za Atlantu otvorenu tricu za poravnanje u zadnjoj je minuti promašio Paul Pierce, a Wizardse je na koncu dokrajčio sjajni playmaker Jeff Teague sa 26 koševa i 8 asistencija. Paul Millsap dodao je 19 koševa i 6 skokova, a Al Horford dodao je 18 koševa i 10 skokova.
Kod Wizardsa najbolji je bio Bradley Beal sa 32 koša, a veteran Paul Pierce ubacio je 22 koša. Peta utakmica igra se u srijedu kod Atlante.