serie a

Čudo u Italiji! Juve pobijedio 7:0, Mandžo igrao svih 90 minuta, a nije zabio niti jedan gol

04.02.2018 u 17:51

Šesterostruki uzastopni aktualni talijanski nogometni prvak Juventus u 23. kolu talijanskog prvenstva u Torinu je razbio Sassuolo zabivši mu čak sedam golova...

Eto, dogodilo se i to, torinska 'stara dama' je u prvom poluvremenu zabila četiri gola, a potom u nastavku još tri puta probila obranu očajno lošeg Sassuola. Sedam komada u protivničkoj mreži, Mario Mandžukić svih 90 minuta na terenu, a bez gola... Čudo neviđeno!

Igrač utakmice bio je argentinski napadač Gonzalo Higuain koji je zabio tri gola (63, 74, 84), dva puta je Andreu Consiglija svladao Sami Khedira (24, 27), a među strijelce su se upisali i Alex Sandro (9) te Miralem Pjanić (38). Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić odigrao je cijeli susret za Juve.

Fiorentina je na gostovanju pobijedila Bolognu 2:1. Golove za 'viole' zabili su Jordan Veretout u 41. minuti i Federico Chiesa u 71. minuti na asistenciju Milana Badelja. Gol za domaćine postigao je Eric Pulgar (44). Badelj je odigrao cijeli susret za Fiorentinu.

Udinese i Milan su odigrali bez pobjednika, 1:1. Gosti su poveli u 9. minuti lijepim golom Susa, koji je zabio s više od 35 metara udaljenosti, a domaćin je izjednačio u 76. minuti nakon autogola golmana Gianluigija Donnarumme. Kevin Lasagna je ubacio s desne strane, lopta je pogodila Leonarda Bonuccija, a potom i Donnarummu od kojeg se odbila u mrežu.

Milan je od 68. minute igrao bez isključenog Davida Calabrija. Nikola Kalinić je za Milan igrao od 73. minute, dok je Andrija Balić za Udinese igrao od 75. minute, a Stipe Perica nije nastupio za domaći sastav.

Atalanta je golom Gianluce Mancinija u 72. minuti pobijedila Chievo 1:0, a istim rezultatom je Roma na gostovanju pobijedila Veronu, a gol odluke zabio je Cengiz Under u 43. sekundi utakmice. Bruno Petković je odigrao cijeli susret za Veronu.

Večeras se još sastaju Benevento i Napoli, a kolo u ponedjeljak zatvaraju Lazio i Genoa.

Na ljestvici vodi Juventus s 59 bodova, Napoli ima dva boda manje i utakmicu manje, dok je Lazio treći s 46 bodova i također utakmicom manje.