nogometni kup

Čudo u Grčkoj; 'mali' izbacili Olympiakos i Panathinaikos

27.04.2017 u 20:54

Nogometaši PAOK-a i AEK-a igrat će u finalu grčkog nogometnog Kupa nakon što su u polufinalnim susretima izbavili velikane Panathinaikos i Olympiakos.

PAOK je u Solunu pobijedio Panathinaikos 4:0 i tako nadoknadio poraz od 0:2 iz prve utakmice.

Golove za solunski sastav zabili su Dimitris Pelkas (14), Leo Matos (48), Evgenij Šahov (73) i Aleksandar Prijović (83). Gosti su od 73. minute igrali s igračem manje nakon što je isključen Niklas Hult.

Hrvatski reprezentativac Marin Leovac odigrao je cijeli susret za domaćine.

Plasman u finale izborio je i AEK koji je u srijedu na svom travnjaku izgubio od Olympiakosa 0:1, ali je obranio pobjedu 2:1 ostvarenu u Pireju. Pobjedu Olympiakosu donio je Jacques Romao u 82. minuti.

PAOK je do sada četiri puta slavio u Kupu, a čak 13 puta je izgubio u finalu. Posljednji put slavio je 2003. godine. AEK je branitelj naslova, a ukupno je osvojio 15 kupova.