serie a

Čudesni Handanović obranio penal u samoj završnici i spasio Inter; Lazio bolji od Napolija

  • Autor: Ivan Žurić/Hina
  • Zadnja izmjena 11.01.2020 23:41
  • Objavljeno 11.01.2020 u 23:27
tportal

Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

U derbiju 19. kola Serie A nogometaši Intera i Atalante su na San Siru odigrali bez pobjednika 1:1

Inter je poveo već u 4. minuti golom Lautara Martineza na dodavanje Lukakua, a Atalanta je zasluženo izjednačila u 75. minuti preko Robina Goosensa.

U 88. minuti dosuđen je penal za Atalantu, ali udarac Muriela čudesno obranio Handanović.

Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu za Inter, dok je Mario Pašalić igrao do 70. minute za Atalantu.

  • +7
  • +4

Serie A, Inter - Atalanta

Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Inter je ostao vodeći s 46 bodova, bodom više i utakmicom više od Juventusa, dok je Atalanta četvrta s 35 bodova.

U ranije odigranom susretu Lazio je svladao Napoli 1:0 golom Imobillea u 82. minuti i velike pogreške golmana gostiju Ospine. 'Nebeskoplavima' je to deseta prvenstvena pobjeda u nizu i sada su treći s 42 boda.

Italija 1. liga

Cagliari-Milan0:2
Lazio-Napoli1:0
Inter Milano-Atalanta1:1
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Inter Milano19144146
2.Juventus18143145
3.Lazio18133242
4.Atalanta19105435
5.Roma18105335
6.Cagliari1985629
7.Parma1874725
8.Milan1974825
9.Napoli1966724
10.Torino1873824
11.Bologna1865723
12.Verona1764722
13.Udinese1863921
14.Sassuolo1854919
15.Fiorentina1846818
16.Sampdoria18441016
17.Lecce1836915
18.Brescia18421214
19.Genoa18351014
20.Spal18331212

Sljedeće utakmice

12.1.Udinese-Sassuolo
12.1.Fiorentina-Spal
12.1.Torino-Bologna
12.1.Sampdoria-Brescia
12.1.Verona-Genoa
12.1.Roma-Juventus
13.1.Parma-Lecce
18.1.Lazio-Sampdoria
18.1.Sassuolo-Torino
18.1.Napoli-Fiorentina