UTAKMICA GODINE!

Čudesan preokret redsa pokvario engleski debi Ive Pinta

23.01.2016 u 15:45

Nevjerojatnu utakmicu odigrali su u Norwichu istoimeni domaćin i Liverpool, bio je to debi u Premiershipu dojučerašnjeg dinamovca Ive Pinta

U prvom dvoboju dana engleskog Premiershipa Liverpool je sa 5:4 slavio u Norwichu i tako zaustavio 'slbodan pad' na ljestvici najatraktivnije lige svijeta.

Ovaj sjajan dvoboj 'otvorio' je Brazilac Roberto Firmino pogotkom u 18. minuti na asistenciju Milnera. No, tada su Pinto, koji je odigrao svih 90 minuta, i suigrači zavladali terenom i poveli već do poluvremena. Mbokani i Naismith izazvali su euforiju na prepunom stadionu koji je već vidio neophodne bodove u teškoj borbi za ostanak.

Na milimetar do uspjeha došli su nakon pogotka Hoolahana s bijele točke u 54. minuti, a tada je uslijedio veliki preokreta gostujućih redsa. Kapetan Henderson smanjio je već minutu kasnije, a izjednačenje je potpisao svojim drugim golom Firmino u 63. Nakon velike pogreške domaćih u 75. je za 3:4 zabio Milner i činilo se da je domaćin blizu kapitulacije. A najbolje je tek slijedilo...

U 92. minuti Bassong je dalekometnim udarcem raspametio navijače Norwicha za 4:4, no ostalo je još tri minute nadoknade... Liverpool je ponovno stisnuo i u petoj minuti naoknade zabio za konačnih 5:4 preko Adama Lallane. Bio mu je to prvi ligaški gol sezone, gol koji vrijedi kao dva!