svladao herberta

Ćorić zbilja 'sretni gubitnik': Čeka ga okršaj s Murrayom!

10.05.2017 u 20:41

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 3. kolo ATP turnira iz 'masters' serije u Madridu, on je u susretu 2. kola svladao Francuza Pierre-Huguesa Herberta sa 7-5, 6-4 za sat i 26 minuta igre

Za pobjedu protiv Herbeta, inače specijalista za igru parova, Ćoriću je bio dovoljan po jedan 'break' u svakom setu. U prvom je oduzeo servis Francuzu kod rezultata 5-5, iskoristivši svoju prvu 'break-loptu' u susretu, a prethodno je kod zaostatka 3-4 spasio jedinu 'break-loptu' suparnika u čitavom dvoboju.

Za 'break' u petom gemu drugog seta Ćoriću su trebale dvije prilike, koje je i osigurao stigavši do 15-40. Prvu je Herbert spasio dobrim servisom, ali na drugu je neoprezno izišao na mrežu i potom ga je Ćorić natjerao da pošalje volej u mrežu.

Ćorić, koji je u glavni turnir ušao kao 'lucky loser', odnosno nakon odustajanja Francuza Richarda Gasqueta, u 3. kolu igrat će protiv prvog igrača svijeta Britanca Andyja Murraya.