PREMIERSHIP

City razočarao, proradila pojačanja Newcastlea

29.01.2013 u 23:34

Aktualni engleski prvaci, nogometaši Manchester Cityja, napravili su korak unazad u borbi za obranu naslova, odigravši u 24. kolu Premiershipa skromnih 0-0 na Loftus Roadu kod QPR-a.

Manchester City bio je u ovoj utakmici bolja momčad s boljim prilikama, ali slaba je to utjeha momčadi Roberta Mancinija, koja je prednjačila u udarcima u okvir gola 7-3, kao i u pokušajima izvan okvira 8-2.

U prvom poluvremenu je Zabaleta nakon ubacivanja Silve glavom pogodio gredu u 20. minuti. Odličan pokušaj Barryja u 43. minuti je vrhunski zaustavio vratar domaćina, Brazilac Julio Cesar, koji je bio na visini zadatka i u nastavku kada je sjajno zaustavio pokušaj Silve, kao i u još nekoliko navrata. Gostima nije pomogao niti ulazak u igru Edina Džeke u 59. minuti, koji je u tri prethodne utakmice protiv QPR-a, uvijek u pobjedama svog sastava, redovito bio strijelac. Ne i ovoga puta, iako je imao šansu.

Gostujućoj obrani je najviše problema svojim prodorima zadavao Marokanac Adel Taarabt. Jednom prilikom u prvom dijelu je Cityjev vratar Joe Hart izvrsno zaustavio njegov pokušaj.

Utakmicu bez golova odigrali su također Sunderland i Swansea, iako je velški klub dominirao i prikazao puno više, te je bio znatno bliže pobjedi.

Newcastle je slavio u gostima kod Aston Ville 2-1 čime je prekinuo lošu seriju, jer je u prethodnih pet rundi osvojio samo jedan bod. Moussa Sissoko, pojačanje ovoga siječnja iz Toulousea, koji je povećao ionako mnogobrojnu koloniju francuskih nogometaša u momčadi ''svraka'', fino je gurnuo loptu u prostor za Cissea, koji je u 19. minuti doveo goste u vodstvo iskosa s desne strane. Fantastičan pogodak iz daljine, udarcem desnom nogom, postigao je za povećanje vodstva Yohan Cabaye u 31. minuti. Računajući od kolovoza 2011. godine, ovo je Francuzu bio već peti gol postignut izvan kaznenog prostora. Niti jedan igrač u Premiershipu nema bolji učinak po tom kriteriju. Aston Villa, koja je osvojila samo dva boda u zadnjih sedam ogleda, uspjela je tek ublažiti poraz golom Bentekea u 49. minuti iz kaznenog udarca.

Stoke je na svom terenu vodio 2-0 protiv Wigana golovima Shawcrossa u 23. minuti i Croucha u 48. Gosti su na kraju ipak uspjeli osvojiti jedan bod, najviše zahvaljujući Škotu Jamesu McArthuru, koji je prvo zabio gol u 50. minuti, a onda je 11 minuta kasnije lijepo glavom asistirao Di Santu, strijelcu za konačnih 2-2.