Roma je kreirala jedno od najvećih iznenađenja izbacivši Barcelonu iz Lige prvaka! Nakon što je u prvoj četvrtfinalnoj utakmici izgubila 4:1, na svom je Olimpicu večeras slavila 3:0! U drugom večerašnjem susretu iznenađenja nije bilo, Liverpool je kod Manchester Uniteda pobijedio 2:1 i osigurao polufinale

ROMA - BARCELONA 3:0

ROMA: Alisson - Manolas, Fazio, Juan Jesus - Florenzi, Strootman, De Rossi, Kolarov, Nainggolan - Schick, Džeko

BARCELONA: Ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Jordi Alba - Sergi Roberto, Busquets, Rakitić, Iniesta - Messi, Suarez

U redovima 'vučice' ne gube nadu iako je zaostatak od 4:1 velik izazov. Problem? Barcelona je ove sezone u Ligi prvaka odigrala devet utakmica, niti jednu nije izgubila, ima šest pobjeda i tri remija, a ukupno je primila - TRI GOLA! Kolike su šanse da Roma u 90 minuta uzvrata zabije Barci koliko je primila tijekom cijele sezone Lige prvaka?

Znate kolike? Velike, jer Roma od 6. minute vodi 1:0! Zabio je Edin Džeko! Kakva drama na Olimpicu, De Rossi iz penala zabija za 2:0 vodstvo Rome! Barca je u velikim problemima, 'vučica' pobjedom 3:0 prolazi u polufinale zbog gola u gostima! I Roma od 83. minute ima 3:0! Nitko nije vjerovao u ovakav preokret, za polufinale Lige prvaka zabio je Manolas!

• +10
Roma - Barcelona, Liga prvaka, 10.4.2018. Izvor: Profimedia / Autor: n.n.

MANCHESTER CITY: Ederson - Walker, Laporte, Otamendi, Fernandinho - De Bruyne, David Silva, Bernardo Silva, Sane - Sterling, Gabriel Jesus

LIVERPOOL: Karius - Alexander-Arnold, Van Dijk, Robertson, Lovren - Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner, Mane - Salah, Firmino

• +9
Manchester City - Liverpool, Liga prvaka, 10.4.2018. Izvor: Pixsell / Autor: Tim Goode/Press Association/PIXSELL
  • 95’

Kraj utakmice u Rimu! Barcelona je ispala iz Lige prvaka! Roma je na Olimpicu protiv Barcelone slavila 3:0 i plasirala se u polufinale Lige prvaka!

• 93’

Završena je utakmica u Manchesteru. Liverpool je u gostima pobijedio City 2:1 i izborio polufinale Lige prvaka

• 90’

U Rimu će se igrati četiri minute sudačke nadoknade, još četiri minute nade za Barcelonu

• 89’

Prilika za Barcelonu, Suarez je pucao, ali obrana Rome uspjela je blokirati njegov pokušaj! Bila je ovo jedna od malobrojnih prilika gostiju koji su na rubu ispadanja iz Lige prvaka

• 83’

GOOOOOOOL u Rimu! Roma golom Manolasa vodi 3:0 i Barcelona je sada na rubu ispadanja iz Lige prvaka! Ovaj rezultat u polufinale vodi 'vučicu'! Manolas je nakon kornera bio najviši u skoku i glavom zabija u donji lijevi kut Ter Stegenova gola

• 79’

Sjajna prilika za Romu! Barca opasno visi, sad je pucao El Shaarawy, ali nije to bilo dovoljno jako, Ter Stegen brani taj pokušaj

• 77’

GOOOOOOL u Manchesteru! Liverpol kod Cityja vodi 2:1. Zabio je Firmino i potvrdio plasman 'redsa' u polufinale Lige prvaka

• 69’

Nova prilika za Romu, ponovno je pucao De Rossi! Probao je glavom, bilo je to jako, ali neprecizno. Lopta odlazi pored gola... Barcelonu čeka teških 20 minuta same završnice, domaćin je opasno 'stisnuo'

• 58’

GOOOOOOOOOL u Rimu! Roma protiv Barcelone vodi 2:0! Iz penala je - nakon što ga je skrivio Pique prekršajem na Schicku - zabio De Rossi!

• 57’

Tako je to u nogometu, kad ne iskoristiš svoje prilike - dobiješ gol! U jeku dominacije Man. Cityja Liverpool je uspio izjednačiti. Majstorski je Salah pospremio jedan odbijanac, bila je to jedna or rijetkih prilika 'redsa', Egipćanin ju je sjajno iskoristio