OSVETA GUARDIOLE

City dramatičnim preokretom uzvratio Barci sa stilom!

02.11.2016 u 00:02

U najzanimljivijoj utakmici 4. kola nogometne Lige prvaka nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Barcelonu rezultatom 3:1 te se tako revanširali za poraz na Camp Nouu prije dva tjedna. Ivan Rakitić, Šime Vrsaljko i Domagoj Vida startali su od prve minute u utakmicama svojih klubova...

Pep Guardiola može odahnuti. Uspio se revanširati Barceloni za neugodan poraz 4:0 na Camp Nouu, a Manchester City velikim je trijumfom na Etihadu došao jako blizu plasmanu u osminu finala elitnog klupskog nogometnog natjecanja.

City je do pobjede protiv Barcelone došao teško, jer gosti su bili ti koji su poveli u 21. minuti nakon odlične kontre koju je vukao Neymar, a u pogodak pretvorio Messi. Ipak, u 39. minuti izjednačio je Gündogan nakon odlične akcije domaćih, a De Bruyne iz slobodnjaka u 51. minuti potpuno je preokrenuo rezultat.

Katalonci su se imali priliku vratiti u utakmicu u 65. minuti, no Andre Gomes u čistoj je situaciji pogodio gredu, da bi zatim Gündogan svojim drugim golom sve riješio i potvrdio veliku pobjedu Cityja.

Ivan Rakitić igrao je do 61. minute kada ga je zamijenio Arda Turan.

U drugoj utakmici skupine C Borussia M'gladbach odigrala je tek 1:1 protiv Celtica pa su Barca s 9 i ManCity sa 7 osvojenih bodova sada jasni favoriti za prolazak dalje.

Poput Rakitića, loše se proveo ove večeri i Domagoj Vida koji je kao kapetan izveo na teren kijevski Dinamo protiv Benfice. No, Portugalci su na domaćem terenu stigli do trijumfa zahvaljujući golu Salvija s bijele točke nakon što je upravo naš branič skrivio penal.

Bešiktaš i Napoli ranije su odigrali 1:1 pa kijevski Dinamo više nema izgleda izbjeći zadnje mjesto, dok će se ostali boriti za dva koja vode u osminu finala Lige prvaka.

U skupini A do velikog je preokreta stigao i Arsenal koji je kod Ludogoreca gubio 2:0, da bi zatim golovima Xhake, Girouda i Özila trijumfirao u Bugarskoj i nastavio borbu za prvo mjesto na ljestvici.

PSG je u isto vrijeme pobijedio 2:1 kod Basela zahvaljujući krasnom golu Muniera u sudačkoj nadoknadi.

br />br />U skupini D preokret je kreirao i Bayern koji je gubio od PSV-a nakon sumnjivog gola Ariasa, no Robert Lewandowski zatim je s dva pogotka donio trijumf Bavarcima.

Atletico je pak do pobjede stigao golom Griezmanna duboko u sudačkoj nadoknadi, a Šime Vrsaljko konačno je dobio priliku i igrao cijelu utakmicu...