ATP PEKING

Čilić u polufinalu, a Soderling zaustavio Ljubičića

09.10.2009 u 08:48

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u polufinale ATP turnira u Pekingu, Čilić je u četvrtfinalu svladao Rusa Nikolaja Davidenka sa 6:4, 6:4 nakon sat i 35 minuta igre, dok je nažalost Ivan Ljubičić zaustavljen od Soderlinga

Hrvatski tenisač Ivan Ljubičić nije se uspio plasirati u polufinale ATP turnira u Pekingu. U četvrtfinalu Ljubičić je poražen od finaliste Roland Garrosa Šveđanina Robina Soderlinga sa 6:7(3), 4:6.

U meču koji je trajao sat i 37 minuta Ljubičić je imao samo jednu priliku za 'break', i to u drugom setu, ali je nije iskoristio.

Bio je to peti međusobni dvoboj Ljubičića i Soderlinga, a hrvatski igrač vodi sa 3:2 u pobjedama.

I dok Ljubičić nije uspio proći u polufinale, to je uspjelo Marinu Čiliću, koji je svladao Rusa Nikolaja Davidenka sa 6:4, 6:4 nakon sat i 35 minuta igre. Čilić je u oba seta gubio sa 1:3, ali je potom dva puta uspijevao oduzeti servis Davidenku i u njihovom trećem međusobnom susretu upisati i treću pobjedu.

U polufinalu Čilić će igrati protiv boljega iz dvoboja između prvog nositelja Španjolca Rafaela Nadala i Rusa Marata Safina.