• Zadnja izmjena 26.05.2010 15:25
  • Objavljeno 26.05.2010 u 13:37
Marin Čilić Roland Garros

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

Najbolje rangirani hrvatski tenisač Marin Čilić bez većih tegoba je prošao i drugu stepenicu na Roland Garrosu. Nakon Brazilca Mella koji mu je uzeo jedan set, svladao je i Španjolca Daniela Gimena Travera rezultatom 6:3, 7:6(4), 6:2

Traver je u prva dva seta igrao sjajno, što i nije čudno za igrača koji je sve najbolje rezultate ostvario na zemljanoj podlozi. Imao je inicijativu i znatno bolji omjer izravnih poena od Marina, ali on je s razlogom 12. igrač svijeta.

U prvom setu je jednimbreakom došao do nedostižne prednosti, a drugi je spremio u odlučujućoj igri. Traver je u prva dva seta nanizao šest prilika za break, no Marin je ostao čvrst.

U trećem setu Traver je držao egal do rezultata 2:0, no Čilić se tada u potpunosti opustio i s četiri vezana gema upisao pobjedu bez izgubljenog servisa u njihovom prvom dvoboju.

U trećem kolu čeka ga pobjednik meča između Mayera i Bennetaua.