ČEKA KOHLSCHREIBER

Čilić sigurnom igrom u drugo kolo Münchena

05.05.2009 u 14:28

Marin Čilić plasirao se u drugo kolo 450 tisuća eura vrijednog ATP turnira u Münchenu nakon što je sigurnom igrom svladao njemačkog kvalifikanta Dietera Kindlmanna sa 6:3, 6:2

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić prošao je prvu prepreku u bavarskoj prijestolnici. Za sat i 15 minuta naš Davis cup reprezentativac se obračunao s domaćim tenisačem Dieterom Kindlmannom, s kojim se je dva puta susreo na challengerima, a svatko je upisao po jednu pobjedu.

U Münchenu Nijemac nije imao šanse. Čilić mu je u svakom setu po dva puta oduzeo servis, dok Kindlmann nijednom nije došao do prilike za break, za uvjerljivih 6:3, 6:2.

U sljedećem kolu Čilić ide na još jednog Nijemca, 25-godišnjeg Philippa Kohlschreibera, koji je 41. na ATP listi. Njih dvojica dosad su igrali dva puta i u oba slučaja slavio je Kohlschreiber (2008. u Aucklandu i 2007. u Moskvi).