Čilić pomeo Kohlschreibera i donio izjednačenje

• Zadnja izmjena 06.03.2011 18:20
  • Objavljeno 06.03.2011 u 14:45
Marin Čilić (Davis Cup Hrvatska - Njemačka)

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Lukunić / PIXSELL

Marin Čilić sa 3:0 pobijedio je Phillippa Kohlschreibera i donio izjednačenje Hrvatskoj protiv Njemačke na 2:2
Marin Čilić upisao je i svoju drugu pobjedu u dvoboju s Nijemcima, u sklopu prvog kola svjetske skupine Davis Cupa. Nakon što je u petak pobijedio Floriana Mayera, danas je pobijedio Phillippa Kohlschreibera. I to kako - 6:2, 6:3, 7:6 (6).
U prvom setu izjednačeno je bilo do 2:2, a potom Čilić dva puta oduzima servis protivniku i za 43 minute rješava prvi set u svoju korist. Drugi set trajao je tek dvije minute dulje, a razlog tom je i jedan gem više koji je otišao na stranu Kohlschreibera. No sada je i protivnik pokazivao malo više agresivnosti stigavši na drugi Marinov servis do 0:40, ali ni tu prednost Nijemac nije iskoristio. Međutim, Čilić je istu priliku, pri rezultatu 3:3 pretvorio u veliki break prednosti, a onda s još jednim breakom za 6:3 posve dotukao protivnika.

Treći set bio je najneizvjesniji, ali ne toliko zbog dobre Kohlschreiberove igre, koliko zbog Čilićeva propusta. Naime, nakon što mu je oduzeo servis za 2:0, Čilić je dopustio protivniku da se vrati u meč jer u sljedećem gemu i Nijemac je napravio break. Potom su obojica uspijevala čuvati servis do kraja seta pa je o pobjedniku odlučivao tie-break. Kohlschreiber je prvi stigao do mini breaka, Čilić mu je uzvratio s dva mini breaka te čak stigao do dvije meč lopte. Ipak, nije ih iskoristio u tom času, nego tek na servis Kohlschreibera za konačnih 7:6 (6).

Odluku o pobjedniku meča dat će peti dvoboj u kojem će igrati Ivo Karlović i Philipp Petzschner.

Pobjednik dvoboja Hrvatska – Njemačka, u četvrtfinalu će u srpnju igrati protiv boljeg iz okršaja Austrija - Francuska.