PEH NA LUTRIJI

Čilić ispao bez izgubljenog servisa

10.06.2009 u 16:55

Visoki renking Marinu Čiliću je osigurao izravan plasman u drugo kolo Queensa, a tamo ga je dočekao kvalifikant Nicolas Mahut. Dočekao i prošao, sa 2:0 u setovima

Čilić je odigrao prvi dvoboj sezone na travnatoj podlozi i pao na ne toliko atipičan način za najbržu raspoloživu podlogu. Marin je u prvom setu stizao rezultat, protivnika držao na sigurnoj distanci prilikom svog servisa i do odlučujuće igre propustio jednu priliku za break. U 13. igri izgubio je s lakoćom, uzeo je samo jedan poen.

U drugom se priča ponovila. Čilić se ponovno nije suočavao s loptama za obrat, dok je prilikom Mahutovih servisa došao do tri prilike, od čega je jedna bila i set lopta. Ipak, Mahut je ostao čvrst, izborio novi tie break i ponovno slavio, dosegnuvši tako treće kolo, u kojem je moguć njegov dvoboj s Ivom Karlovićem.

Čilić – Mahut 6:7(1), 6:7(4)