SMOGLI SNAGE

'Cibosi' nadjačali probleme i dobili Radnički

21.11.2010 u 18:35

Iako se klub drži na 'aparatima', a igrači preživljavaju, 'cibosi' su ipak uspjeli smoći snage i u osmom kolu NLB lige pobijediti Radnički sa 88:82

Rezultatom 88:82 (26:14, 21:22, 17:24, 24:22) Cibona je u osvjetljenoj dvorani Dražena Petrovića pobijedila Radnički i prekinula seriju od pet uzastopnih poraza, što u regionalnoj, što u Euroligi. S tom pobjedom Cibona je izjednačila broj pobjeda i poraza na četiri te se nalazi na osmom mjestu tablice NLB lige.

U dobro ispunjenoj dvorani, u koju su došli mnogi oni koji misle da Ciboni treba pružiti priliku, a ne je, zbog osobnih interesa, ugasiti, 'vukovi' su krenuli dobro, rastrčano i precizno. Rezultat takve igre bilo je plus 12 (26:14) na kraju prve četvrtine. No već u drugoj nastupili su problemi, pa su gosti iz Kragujevca uspijevali zadržati zaostatak na istoj distanci.

U drugom poluvremenu igra Cibone je 'pala', pa su košarkaši Radničkog malo pomalo smanjivali zaostatak i u 27. minuti stigli samo na minus jedan (53:54). Ipak, Bogdanović i Johnson uspjeli su odvesti 'vukove' na plus sedam (64:57) i s tom prednošću obuzdati goste.

Najefikasniji igrač Cibone bio je Bogdanović, zabivši 18 koševa, a pratili su ga Pašalić sa 16 i Johnson sa 15.

Ostali hrvatski predstavnici u NLB ligi igrali su u subotu. Cedevita je deklasirala Union Olimpiju 95:57, dok su Zadar i Zagreb poraženi. Zadar je izgubio nakon produžetka u Podgorici od Budućnosti s 102:95, a Zagreb je pao u Širokom Brijegu od Širokog sa 83:76.

Nakon osam kola vodi Hemofarm sa šest pobjeda i dva poraza, Krka, Budućnost, Cedevita, Union Olimpija i Nymburk imaju po pet pobjeda i tri poraza. Na začelju je Crvena zvezda s jednom pobjedom.