KOŠARKAŠKO PH

Cibonina 'stotka', dobro krenuli i Šibenčani

03.04.2014 u 12:45

Košarkaši Cibone i Jolly JBS-a upisali su pobjede u susretima prvog kola Lige za prvaka prvenstva Hrvatske - Cibona je u KC Dražen Petrović bila bolja od Alkara 101-78, dok je Jolly u Šibeniku pobijedio Zagreb 81-74.

"Vukovi' su bez većih problema svladali Sinjane. Cibona je dobila sve četiri četvrtine za konačnih plus 23. Najefikasniji igrači u redovima Cibone bili su Marin Rozić sa 14, Marko Arapović i Jerel Blassingame sa po 11, te Dario Šarić sa 10 koševa i 9 skokova. Alkar su predvodili Toni Vitali sa 25 i Luka Žitko sa 21 košem.

Jolly JBS je sjajnom igrom nakon prve četvrtine imao čak 15 koševa viška (33-18), no Zagreb je u dobio drugu dionicu sa plus 16, pa su gosti na poluvremenu imali koš prednosti (44-43). U trećoj dionici domaćin je stigao do vodstva od šest razlike, a potom u zadnjoj dionici potvrdio pobjedu. Jolly JBS su predvodili Luka Katura sa 25 koševa i 10 skokova, Terry James Smith sa 17, te Domagoj Bubalo i Denis Vrsaljko sa po 13 koševa. Kod gostiju najbolji su bili Miralem Halilović sa 26 koševa i 13 skokova, te Pavle Marčinković sa 19 koševa.

U prvoj utakmici ovogodišnje Lige za prvaka Kvarner 2010 je u utorak na svom parketu u Rijeci svladao Šibenik sa 81-72. U četvrtak je na programu posljednji dvoboj 1. kola Cedevita - Zadar.