SVE BLIŽE DNU

Ciboni novi uvjerljiv poraz, Budućnost prejaka

02.02.2013 u 19:15

U prvoj utakmici 20. kola regionalne košarkaške ABA Cibona je u dvorani Dražena Petrovića poražena od crnogoroskog sastava Budućnosti rezultatom 73-60.

Kobna je za zagrebačku momčad bila prva četvrtina (16-26) u kojoj je Budućnost stekla ključnu razliku, koju je kroz ostatak utakmice samo "uredno" održavala. U posljednjoj je četvrtini prednost crnogorskog sastava rasla i do 15 koševa razlike.

Budućnost se pokazala ipak prejakom za momčad koja u posljednje vrijeme ima velikih problema sa sastavom. Podsjetimo, momčad su nedavno napustili Hamilton, Parker, Zubčić i Carter, tako da je novopridošli Jerel Blassingame mogao odraditi 34 i pol minute na parketu, iako je u momčad stigao prije svega tjedan dana.

Amerikanac, koji je prvu polovicu sezone odradio u poljskom Asseco Prokomu, bio je solidan te je u drugoj utakmici u dresu "vukova" ubacio 13 poena i upisao po tri skoka i asistencije. Za dvicu je gađao 4-8, iza linije tri poena 1-4, a s crte slobodnog bacanja 2-5. Najefikasniji je u Ciboninim redovima bio veteran Andrija Žižić s 14 koševa (3-8 za dvicu, 0-1 za tricu, 8-9 s crte slobodnog bacanja) i četiri skoka.

Goste je do pobjede predvodio Vladimir Mihailović s 23 poena, dok je 10 pridodao Aleksa Popović.

Bio je ovo već 13. poraz zagrebačke momčadi ove sezone, dok je Budućnost upisala veliku pobjedu, koja bi im se mogla pokazati kao ključna u borbi za Final Four. Naime, velika se borba vodi za tri od četiri mjesta na završnom turniru, a čak se pet momčadi, među kojima i Cedevita, nalaze unutar dvije pobjede razlike.