aba liga

Cibona upisala šesti poraz u ABA ligi; Mega je 'cibose' slomila u zadnjoj četvrtini

24.11.2023 u 19:59

Košarkaši Cibone u susretu su 9. kola regionalne ABA lige izgubili u KC Dražen Petrović od Mege 83:69

Cibona je protiv potentnijeg suparnika bila u igri gotovo tri četvrtine, ali u posljednjih 10 minuta 'cibosi' su u potpunosti pali te na kraju upisali prilično uvjerljiv poraz.

Iako Cibonu nije služio vanjski šut, uspjela je okončani prvu četvrtinu s prednosti, a držala je rezultatski priključak i na poluvremenu kada je zaostajala samo šest koševa.

U trećoj četvrtini su domaći igrači vezali nekoliko trica i samo zato Mega nije i ranije riješila pitanje pobjednika. No, u četvrtoj četvrtini do izražaja je stigla brzina gostiju koji su iz protunapada stalno povećavali prednost koja je u jednom trenutku iznosila i 18 koševa razlike.

Tomislav Buljan i Jakov Mustapić su s po 13 koševa predvodili Cibonu, dok je Nikola Đzurišić sa 17 koševa bio najučinkovitiji kod Mege.