DESETI TRIJUMF

Cibona u završnici slomila Budućnost

04.02.2012 u 19:19

U 21. kolu regionalne košarkaške ABA lige Cibona je stigla do jubilarne 10. pobjede sezone preko podgoričke Budućnosti. Bilo je 80:74 za 'vukove'

Cibona je u Domu Dražena Petrovića pred oko dvije tisuće gledatelja vrlo dobrom igrom svladala treći sastav ABA lige - Budućnost. Gosti iz Podgorice su tek u dva navrata, i to vrlo kratka, imali vodstvo u svojim rukama, koje su momci trenera Jasmina Repeše vrlo brzo neutralizirali.

Imala je Cibona prednost tijekom praktički cijele utakmice, ali je tek u završnici uspjela slomiti vrlo uporne goste.

Pet minuta prije kraja susreta Budućnost je ubačajem 20-godišnjeg Bojana Dubljevića došla na svega tri koša zaostatka (72:69), ali onda Cibona, pametnom serijom slobodnih bacanja, radi 8:2 i dvije minute prije kraja odlazi na, pokazalo se, nedostižnih 80:71. Budućnost je do kraja ubacila još tri slobodna bacanja i samo ublažila poraz.

U agresivnoj igri Cibone danak su s pet osobnih pogrešaka platila čak trojica igrača, Suton, Rudež i Marčinković. Budući da Cibona trenutačno na rosteru ima samo 10 igrača - od kojih je Andrija Žižić teško ozlijeđen (fraktura ligamenta palca lijeve ruke) - Repeša je bio posebno sretan.

'Da mi je netko prije utakmice ponudio pobjedu od jednog poena u ovome stanju, objeručke bih je prihvatio. Dobro smo otvorili utakmicu, a kasnije smo pali - kako u napadu, tako i u obrani. Primili smo 26 koševa u drugoj četvrtini, a to je zato jer nismo radili pritisak na lopti. Čestitam svojim igračima na pobjedi te energiji, želji i volji koju su uložili svih 40 minuta. Posebne pohvale Kovačeviću i Marčinkoviću koji su odigrali sjajno kada je ekipi bila potrebna nova čista energija. Očito su im treninzi koje radimo dali samopouzdanje', nakon utakmice rekao je Repeša.

No, želio je Repeša izdvojiti i najvećeg junaka - veterana Andriju Žižića koji je stisnuo zube i odlučio pomoći ekipi.

'Igrati s takvom ozljedom bez ijednog treninga i pomoći ekipi jest hvalevrijedno. Žižić mora na operaciju, no stisnuo je zube i pomogao nam jer na poziciji centra osim Sutona nemamo ni jednog igrača', dodao je Repeša koji se na kraju posebno zahvalo navijačima koji su po ovakvom vremenu došli na utakmicu.

Najbolji u redovima domaćeg sastava bio je 'stari' rutiner Davor Kus sa 17 poena, te dva skoka i asistencije, ali i četiri izgubljene lopte. Vrlo dobar je bio i ostatak momčadi u kojoj su svi, osim Antawaina Barboura, ubacili šest poena i više.

Kod gostiju je najefikasniji bio Čedomir Vitkovac koji je za 34 minute na parketu ubacio 22 poena te imao osam skokova i pet asistencija.

'Jako sam umoran, ali isplatilo se. Treniramo jako naporno, a to se, nadam se, i vidi na parketu. U utakmicama koje slijede možemo još bolje odigrati, ali samo ako nas ozljede zaobiđu. Svaka čast Žižiću što je odlučio pomoći s tako teškom ozljedom, kako bih se ja barem malo odmorio', rekao je Goran Suton nakon utakmice dodavši 'da jedva čeka da legne u krevet'.