TREĆI PORAZ 'VUKOVA'

Cibona u Sieni pala u drugom poluvremenu

03.11.2010 u 22:56

Košarkaši Cibone u trećem su kolu skupine C Eurolige pretrpjeli novi poraz. U Sieni je bolji bio Montepaschi sa 80:57 (21:13, 19:22, 17:9, 23:13)

Iznenađenje se u Sieni nije dogodilo. 'Vukovi' nisu bili ni blizu da sruše Montepaschi koji je na stopostotnom učinku u Euroligi. I 'vukovi' imaju tri od tri, ali poraza.

Igrači Cibone loše su krenuli u utakmicu i domaći sastav je nakon samo tri minute igre vodio sa 9:0. Ipak, odličnim šutom Delaša i dobrom igrom Pašalića pod košem u drugoj četvrtini Cibona je uspjela na odmor otići sa zaostatkom od samo pet koševa (40:35).

U trećoj četvrtini domaći su pojačali intenzitet u obrani na što Cibona nije mogla odgovoriti na pravi način te se razlika povisila na 13 koševa (57:44).

U 33. minuti još je bilo samo 10 razlike za Montepaschi (61:51), no tada je uslijedila serija pogrešaka igrača Cibone koji su gubili lopte u napadu što su domaći kažnjavali brzim protunapadima te serijom 16:0 stigli do velikih 26 razlike (77:51).

Najefikasniji u sastavu Cibone bio je Drago Pašalić sa 17 koševa (sedam skokova), dobar je bio i Delaš sa 13 (šest skokova) te Zubčić koji je ubacio 11. Montepaschi su predvodili Kaukenas sa 16 i McCalebb s 14.

U četvrtom kolu Cibona će 11. studenoga ugostiti francuski Cholet.