DRAMA 'VUKOVIMA'

Cibona u produžetku srušila Cedevitu!

09.04.2015 u 20:17

  • +5

KK Cedevita - KK Cibona

Izvor: Pixsell / Autor: Luka Stanzl

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

U derbiju četvrtoga kola A-1 Lige za prvaka Cibona je pobijedila Cedevitu sa 77:76, prekinuvši niz od sedam poraza u međusobnim susretima. To je ujedno prvi poraz Cedevite u Ligi za prvaka

Bila je to većim dijelom izjednačena utakmica, osim na kraju treće četvrtine i početku posljednje dionice, kada je Cedevita pobjegla na plus deset (61:51 i 63:53). Međutim, Cibona je uspjela dostići zaostatak i u posljednjoj minuti stići do 67:67. Luka Babić i Fran Pilepić promašili su u zadnjim sekundama polaganja prilike za pobjedu Cedevite, pa je nakon 40 minuta bilo 67:67.

Krenulo se u produžetak, koji je također bio rezultatski izjednačen. U dramatičnom produžetku Cedevita je imala 76:75 i dva slobodna bacanja, no Barać je oba promašio, a u brzoj kontri Jagodić Kuridža je atraktivno zabio za pobjedu.

Najbolji kod pobjednika bio je Žižić s 15 koševa i četiri skoka, 14 poena dodao je Siriščević, a 13 Ilievski. Kod Cedevite najučinkovitiji su bili Barać i Bilan s po 12 ubačaja.

U preostalim susretima četvrtoga kola sastaju se Zadar - Zagreb (petak), Zabok - Alkar (subota), te Šibenik - Kvarner 2010 (subota).

Na ljestvici vodi Cedevita s pet pobjeda i jednim porazom, Cibona je druga s četiri pobjede, a treću poziciju drži Kvarner 2010 sa po dvije pobjede i poraza. Slijede Zadar (2-1), Zagreb (2-1), Šibenik (0-3), Zabok (0-3) i Alkar (0-4).