u posljednjim sekundama

Cibona u dramatičnoj završnici do pete pobjede u sezoni

18.12.2017 u 21:47

U posljednjem susretu 12. kola regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Megu Bemax 95:93...

Cibona je jako loše ušla u utakmicu. Nakon dvije minute gosti su vodili 9:2, a nakon četiri minute i 16:4. Cibonin trener Ante Nazor je minutom odmora razbudio momčad i Cibona je do konca prve četvrtine uspjela pohvatati konce igre smanjivši zaostatak na svega koš razlike (23:24). Mega je na otvaranju druge četvrtine ponovo pobjegla na +7 (39:32), no 'vukovi' su do poluvremena okrenuli rezultat i na odmor otišli sa tri koša prednosti (46:43).

U trećoj dionici Cibona je imala 13 koševa viška (74:61), a u posljednjih deset minuta ušla je s 10 koševa prednosti (74:64). Kada se činilo kako je 'vukovi' mirno privesti utakmicu kraju u posljednjoj dionici gledali smo dramu. Tri minute prije kraja utakmice gosti su izjednačili (82:82), a minutu prije kraja imali su koš zaostatka (89:88).

Josip Bilinovac je s dva bacanja vratio na plus tri (91:88), a Kostja Mushidi realizirao oba bacanja za 91:90 17 sekundi prije kraja. Uslijedila su dva bacanja Ivana Novačića za 93:90, a potom je Mushidi izgubio loptu nakon čega je Novačić zabio još dva bacanja za nedostižnih 95:90. U posljednjim sekundama Mushidi je pogodio tricu za konačnih 95:93.

• +9
Cibona - Crvena zvezda, 11. kolo ABA lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Cibonu su do pobjede predvodili Melvin Hubert Cleveland s 20 koševa, Novačić sa 16, Luka Žorić s 15 koševa i šest skokova, te Marko Tomas s 14 koševa. Kod gostiju najefikasniji bili su Mushidi s 26 i Vlatko Čančar s 23 koša.

Cibona je ovom pobjedom skočila na osmu poziciju s pet pobjeda i sedam poraza. U vodstvu su Crvena zvezda i Budućnost s po 10 pobjeda i dva poraza, Cedevita je treća (9-3), četvrti je Partizan (6-6), a Zadar peti (6-6). Na začelju je MZT Skoplje s dvije pobjede i 10 poraza.