04.04.2016 u 20:42

• +8

KK Cibona - KK Zadar

Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midžor

U derbiju prvog kola hrvatskog košarkaškog prvenstva, u Ligi za prvaka, u Draženovom domu je Cibona svladala Zadar 76-65

Cibona je kontrolirala utakmicu od samoga početka, serijom 15-2 krajem prve i početkom druge četvrtine odvojila se na velikih 16 razlike (30-14).

Zadrani su se postupno vraćali u utakmicu, pa su sredinom treće četvrtine stigli na samo poen razlike (45-44), no do preokreta nisu mogli. Domaća momčad postigla je prvih osam koševa u posljednjih 10 minuta kojima se odvojila na 65-54, a s 11 razlike završio je i konačan rezultat.

Ante Žižić sa 16 koševa i 10 skokova bio je prvo ime Cibone, dok je Boris Barać sa 15 ubačaja i 11 skokova predvodio Zadar.

U nedjelju je prvak Cedevita uvjerljivo svladala Kvarner 2010 s visokih 107-60, dok su još u subotu domaće pobjede ostvarili Zagreb, koji je sa 75-72 nadigrao Split, te Gorica sa 99-91 uspjehom protiv Šibenika.

'Čestitao bih svojim igračima. Vrlo je bilo bitno da se mentalno okrenemo ka hrvatskom prvenstvu. Zadar je uvijek neugodan i mislim da smo većinu vremena kontrolirali stvari na terenu iako je bilo dosta neobičnih petorki. Bilo je par situacija s trenucima dekoncentracije, no vjerujem da je to do mentalnog zasićenja. Igrali su dobru obranu i bili su dosta pametni u napadu, mislim da smo zasluženo pobijedili', kazao je trener Cibone Damir Mulaomerović.

Trener Zadra Ante Nazor u nekoliko je rečenica kazao koji je uzrok poraza:

'Čestitao bih Ciboni na zasluženoj pobjedi, kontrolirali su susret od samog početka. Mi smo trebali paziti na kontrolu defanzivnog skoka, gdje smo bili kriminalni. Izgubili smo te duele i kolektivni skok koji nam je zatvorio mogućnost da pretrčimo protivnika. Kad smo to stabilizirali, kontrolirali smo susret te igrali na cijelom terenu, ali to su bile kratke sekvence u odnosu na Ciboninu dominaciju u skoku. To je osnova koja je presudila u ovom susretu. Trebali smo igrati malo više disciplinirano u pozicijskoj igri. Problem su bile izgubljene lopte.'