PH U KOŠARCI

Cibona s 'plus 25' otvorila polufinalnu seriju

18.05.2013 u 22:00

U prvom dvoboju polufinala doigravanja košarkaškog prvenstva Hrvatske Cibona je KC Dražen Petrović pobijedila Jolly JBS 99:74 (29:21, 25:20, 24:24, 21:9)

U prvoj četvrtini, koju je Cibona dobila 29:21, briljirao je 19-godišnji Dario Šarić koji je ubacio 8 koševa te uz to skupio 3 skoka i 2 asistencije, a sjajan je bio i veteran Andrija Žižić sa 11 koševa.

Na odmor je Cibona otišla s vodstvom 54:41 i već tada bilo je jasno kako će Jolly, kod kojeg je jedini bio raspoložen Amerikanac Ronald Ross sa 11 koševa , teško do pobjede.  Do kraja utakmice košarkaši Cibone kontrolirali su rezultat i sigurno je priveli kraju. Jolly se krajem treće četvrtine približio na tri poena zaostatka (66:63), ali sa dvije uzastopne trice Kus i Rozić u sve 20-ak sekundi dolaze do vodstva 72:63.

Do kraja utakmice razlika je rasla sve do konaćnih plus 25 razlike. U posljednjoj četvrtini Cibona je bila bolja sa 21:9 uz dodatak kako je Jolly u tih deset minuta imao šut iz igre 2-13.
Najefikasniji kod Cibone Andrija Žižić sa 21 košem, Dario Šarić ubacio je 19 uz 11 skokova i 5 asistencija, a Davor Kus 18 koševa.  Kod Jollyja Luka Katura ubacio je 19, a Ross 14 uz šut iz igre 4-12.

'Mi nismo odigrali kako smo se dogovorili osobito 1/4 i zato je Cibona zasluženo pobijedila. Mi smo prijetili i vraćali se. Nismo htjeli igrati zonsku obranu. Poslije smo pokušali, ali je nas Cibona stigla', rekao je trener Jollyja Ivan Velić.

Trener Cibone, Danijel Lutz, bio je zadovoljniji.

'Evo i otvaranje playoffa, momčad je determinirana i izuzetno koncentrirana. Uspjeli smo uspostaviti solidnu obranu u drugom dijelu i uspostavili tranziciju. Pred kraj poluvremena smo bili u dobrom ritmu, ali ušli u neku nervozu. Uspjeli smo eliminirati prijetnju Jollyja'.

Druga utakmica na rasporedu je 21. svibnja u Šibeniku.

U drugom polufinalnom paru u nedjelju se na Višnjiku sastaju Zadar i Cedevita.