FAVBET PREMIJER LIGA

Cibona s plus 18 protiv Dubrave nastavila 'puhati za vrat' Splitu i Zadru

27.02.2024 u 22:22

Košarkaši Cibone pobijedili su Dubravu sa 71:53 (21:11, 20:16, 14:15, 16:11) u posljednjoj utakmici 21. kola FAVBET Premijer lige, koja je odigrana u utorak u Košarkaškom centru 'Dražen Petrović'.

Cibona je od prve četvrtine kontrolirala rezultat, a u završnici je trener Dino Repeša dao priliku i svim svojim mladim igračima za nastup.

Filip Bundović je bio prvo ime dvoboja sa 19 koševa i 18 skokova. Krešimir Radovčić je uz 17 poena imao osam skokova i sedam asistencija, a 16 koševa je ubacio Aleksandar Aranitović.

Strijelce Dubrave predvodio je Andrej Matić s 15 poena. Karlo Vragović je ubacio 13, a Filip Paponja 11 koševa, čemu je dodao i devet skokova te šest asistencija.

Na kraju utakmice Cibona se oprostila od svog igrača Domagoja Vukovića, koji će karijeru nastaviti na Tajvanu.

Izvor: tportal.hr / Autor: Croatel

U subotu i nedjelju je na rasporedu 22. kolo., posljednje prije početka trećeg kruga od 11 kola, a u njemu će igrati: Dinamo Zagreb - Alkar, Cedevita Junior - Zabok, Šibenka - Cibona, Split - Bosco, Dubrava - Zadar i Dubrovnik - DepoLink Škrljevo.

• +7
FAVBET Premijer liga: Cibona - Dubrava 71:53 (21. kolo) Izvor: Pixsell / Autor: Slavko Midzor/PIXSELL

Ranije ovog utorka, košarkaši Zadra svladali su u dvorani 'Krešimir Ćosić' DepoLink Škrljevo sa 103:84 (29:29, 20:12, 25:23, 29:20) u zaostaloj utakmici 15. kola Prvenstva Hrvatske za košarkaše.

Nakon izjednačene prve četvrtine, momčad Danijela Jusupa je opravdala ulogu favorita i došla do uvjerljive pobjede u kojoj je Zadrane predvodio Lovro Mazalin s 23 koša i 11 skokova. Patrik Jambrović je ubacio 16 poena uz šest asistencija, a 15 koševa je postigao Marko Ramljak.

Kod Škrljeva je najbolji bio Nikola Stanojević s 24 poena i devet skokova. Vigo Bart je ubacio 15 koševa, a Noa Svoboda 14, čemu je dodao i sedam asistencija.