• Zadnja izmjena 15.05.2012 22:42
  • Objavljeno 15.05.2012 u 22:42
Tomislav Zubčić (KK Cibona) , Ive Ivanov (KK Zadar) sezona 2011-12

Izvor: Pixsell / Autor: Daniel Kasap / PIXSELL

U prvoj polufinalnoj utakmici košarkaške Lige za prvaka Cibona je u Draženovom domu, pred četiri tisuće gledatelja, nadigrala Zadar s uvjerljivih 86:57, no ostala je i bez sjajnog Amerikanca Antwaina Barboura koji se nakon jednog zakucavanja ozlijedio na zagrijavanju

Od prve minute utakmica je bila – jednosmjerna, a podatak kako je na otvaranju utakmice Tomislav Zubčić postigao sedam poena – koliko je Zadar postigao u prvih osam i pol minuta – dovoljno govori o dominaciji Cibone. Prava demonstracija moći za vodstvo Cibone 1-0 u seriji (igra se na dvije pobjede)!

U prvoj četvrtini Cibona je primila 10 poena, a u drugoj samo sedam, a spektakularan je bio i odlazak u svalčionice kada je sa sirenom atraktivno zakucao Zack Wright na alley-oop dodavanja. Prava NBA akcija koja je podigla Draženov doma na noge.

U trećoj četvrtini Cibona je ubacila u višu brzinu i uspjela je postići čak 30 koševa, no Zadar je nekako uspio parirati – ali samo dok agresivnom obranom Rozić, Wright, Kovačević i društvo nisu otišli na ogromnih 33 koševa razlike.

Do kraja utakmice Zadar je uspio malo smanjiti razliku, ali isključivo zbog opuštanja nekih igrača Cibone te nekoliko pogrešaka kada se težilo atrakciji.

Kod Cibone najefikasniji je bio Damjan Rudež sa 18 koševa dok su Tomislav Zubčić (15 koševa i Zack Wright imali odličnih poteza.

'Utakmica je od početka otišla u jednom smjeru, a bez obzira ne neke promašene trice imali smo 22 razlike već na poluvremenu. No, nama je nedopustivo da u prvom poluvremenu primimo 17 koševa, a u drugom poluvremenu čak 40. Uz to Zadar je imao 21 napadački skok i to je nedopustivo!', rekao je nakon utakmice Repeša.

Jedina loša vijest za Cibose je ozljeda prepone Antwaina Barboura na zagrijavanju (nisu željeli riskirati pa je sjedio na klupi) te ozljeda gležnja Andrije Žižića nakon svega 15 sekundi u igri.

Daniel Kasap/PIXSELL

Izvor: Pixsell / Autor: Daniel Kasap/PIXSELL

Jasmin Repeša nekoliko je puta dobio ovacije publike koja je skandirala njegovo ime

Kod Zadra najefikasniji su bili Goran Vrbanc i Ante Krapić (oba 11 koševa), no treba reći kako su većinu koševa zabili u završnici utakmice kada je sve bilo gotovo.

Najemotivniji trenutak utakmice svakako je bilo skandiranje cijele dvorane treneru 'REPEŠA OSTANI!', a crveni obrazi trenera Cibone – koji je u tim trenucima pucao od ponosa – sve su rekli. Umjesto skandiranja košarkašima Cibone - koji su na parketu u tim trenucima 'rasturali' Zadar – pokazalo se kako je najveća zvijezda Cibone trener Repeša koji je tako doživio ono što je normalno za NBA zvijezde.

Očito je i zagrebačka publika shvatila kako se Repešinim povratkom u Draženov dom rađa nova Cibona koja bi, ako Repešu ne otme neki bogati europski klub (navodno je Unicaja ponovno u igri!) - mogla već dogodine biti hit momčad Jadranske lige te možda i sudionik Eurolige ako s pozivnicom prođe kvalifikacije.

'Mogu samo reći kako mi je drago što se publika vraća na utakmice Cibone u velikom broju i zahvaljujem im se. Idemo korak po korak i sada svi zajedno idemo do kraja, do konačnog cilja i titule prvaka Hrvatske', rekao je Repeša koji je svojim angažmanom i energijom preporodio momčad Cibone koja u domaćoj Ligi za prvaka ne zna za poraz već 15 utakmica. U petak Cibonu čeka uzvrat u Zadru u vjerojatno krcatom Višnjiku.

'U Zadru je uvijek neugodno igrati, no mislim da smo mi sada mentalno i fizički u jako dobrom tonusu. Ako ćemo ovako igrati obranu kao večeras onda će to dobro završiti', dodao je Repeša

Trener Zadra Aleš Pipan na pressici nakon utakmice bio je jako kratak:

'Čestitke Ciboni i treneru Repeši koji su nas nadigrali u svim elementima košarke. Loše smo počeli, loše nastavili i loše završili, no sada to treba zaboraviti i na drugoj utakmici koja se igra u petak doći do pobjede i izjednačenja 1-1 u seriji', kazao je Pipan dodavši kako ih ovaj ogromni poraz neće pokolebati.

'Puno smo toga ove sezone prošli, puno trauma. Mogu samo reći kako ćemo u petak odigrati potpuno drukčiju utakmicu, a za pobijediti Cibonu nama su potrebna barem tri raspoložena igrača.'