PROKRET NIJEMACA

Cibona prokockala plus 24 i upisala 23. europski poraz

12.12.2012 u 21:53

Košarkaši Cibone u posljednjoj utakmicu Eurokupa, u kojoj su u Draženovu domu bili domaćini Ulmu, upisali su pred 1500 gledatelja 23. uzastopni europski poraz. Iako se uoči zadnje četvrtine činilo da je agoniji kraj

Niti prednost od 24 koša razlike u 23. minuti ogleda protiv Ulma u Draženovom domu, u ogledu 6. kola G skupine Eurokupa, Ciboni nije bila dovoljna za prekid dugog niza poraza na europskoj pozornici. Ulm je na kraju pobijedio 86:81…

Iako je Cibona u 23. minuti ogleda vodila sa 61:37, a na kraju treće četvrtine je imala još uvijek velikih 14 koševa prednosti, nije uspjela napokon pobijediti nekoga u Europi. Ulm je dobio zadnju četvrtinu s 29:10 i ovom pobjedom je izborio daljnji prolaz.

Momčad Choleta, koja je na svom parketu izgubila od Spartaka iz Sankt Peterburga 76:68, vjerojatno je bila prilično razočarana raspletom u Zagrebu, jer bi s pobjedom Cibone francuski predstavnik prošao u daljnje natjecanje, a ovako je nakon velikog preokreta to pošlo za rukom njemačkoj momčadi.

Ciboni je ovo bio 23. uzastopni poraz u europskim natjecanjima.

Tomislav Zubčić
s 21 poenom i Davor Kus s 20 bili su najbolji igrači Cibone. Dario Šarić je u 17 minuta ubacio 4 poena (2-5 dvice, 0-1 trice) uz četiri skoka i dvije asistencije, ali i tri izgubljene lopte.

Kod gostiju je najbolji strijelac bio Esterkamp sa 15 koševa.

'Kad momčad propusti ogromno vodstvo nema dileme kako je najveći krivac trener. Radili smo rotacije koje nisu uobičajene, ali to nije opravdanje. Igrali smo jako dobro 25 minuta i zaista nije u redu što nismo pobijedili i prekinuli taj crni niz. Kod 24 razlike prestali smo igrati obranu, a stao je i napad', mirnim glasom je nakon utakmice kazao trener Cibone Danijel Lutz koji je uvjeren kako ovaj poraz neće psihološki negativno utjecati na momčad.