ZADAR SVLADAO SPLIT

Cibona pokazala Cedeviti da nije nepobjediva

04.05.2016 u 21:38

Košarkaši Cibone svladali su Cedevitu s 81-76 (18-11, 19-22, 23-25, 21-18) u 11. kolu A-1 Lige za prvaka i nanijeli gradskim suparnicima prvi ovosezonski poraz u hrvatskom prvenstvu.

Bila je to ujedno prva pobjeda Cibone u četvrtom ovosezonskom srazu s Cedevitom, a 'vukovi' su do nje došli u neizvjesnoj završnici, nakon što je utakmica protekla izmjenjivanju momčadi u dobrim i lošim razdobljima. Filip Krušlin je pogodio dva bacanja na ulazu u posljednju minutu za vodstvo Cibone 77-76. Cedevita je promašila napad, a Florence pogodio nova dva bacanja za tri koša viška domaće momčadi.

Mršićeva momčad je stvorila dobru poziciju Pullenu za tricu koja je Cedeviti donosila produžetak, ali je Amerikanac s gruzijskom putovnicom promašio, a u kontri je Krušlin postavio konačnih 81-76.

Florence je s 28 koševa bio prvo ime derbija. Ante Žižić je ubacio 17 poena, a Jasmin Hukić 11 za Cibonu. Najbolji kod Cedevite bili su Marko Arapović s 15 koševa, Pullen s 12 te Pilepić i White sa po 11 poena.

Košarkaši Zadra su priredili pravu rezultatsku katastrofu košarkašima Splita svladavši ih s 90-49. Boris Barać s 20 koševa i Ivan Ramljak s 19 predvodili su strijelce Zadra, dok je kod Splićana najbolji bio Filip Najev s osam poena.

Uvjerljiv je bio i Kvarner 2010 te na gostovanju kod Šibenika slavio sa 104-73. Za Riječane je 22 koša postigao Paolo Marinelli, dok je kod Šibenčana najbolji bio Vrkić s 19 poena.

U Velikoj Gorici su domaćini vodili 46-34 na poluvremenu dvoboja protiv Zagreba. No, momčad iz Trnskog je u nastavku proigrala te velikim preokretom stigla do uvjerljive pobjede 82-66. Luka Božić je sa 17 koševa bio najbolji strijelac 'mrava', a Ivan Papac je s 14 poena predvodio Goricu.

U subotu su na rasporedu utakmice 12. kola u kojima se sastaju Kvarner 2010 - Gorica, Zagreb - Cibona, Split - Šibenik, dok će u nedjelju Cedevita ugostiti Zadar.