šok pod tornjem

Cibona je na krilima Roka Prkačina stigla do važne pobjede, a onda je nakon utakmice trener Ivan Velić dobio otkaz

31.01.2021 u 22:23

U 17. kolu regionalne košarkaške ABA lige Cibona je u Draženovom domu pobijedila Krku iz Novog Mesta rezultatom 78:69. Bila je ovo izuzetno važna pobjeda 'cibosa' koji su praktički osigurali ostanak u ABA ligi

Utakmicu je otvorila Cibonina mladost Gnjidić, Drežnjak, Nakić, Prkačin uz pomoć iskusnog Planinića.

Prva dionica je i osvojena na krilima najmlađih rezultatom 19:15 (Prkačin 7, Gnjidić 5), a rezultatski je mirno zaključeno i prvo poluvrijeme (41:33). Krajem treće četvrtine 'cibosi' su imali i 13 koševa prednosti.

No, onda je stigla 'crna rupa' i samo četiri minute prije kraja Krka se približila na samo dva koša minusa. Tada se opet ukazao 18-godišnji kapetan Roko Prkačin s nekoliko vezanih koševa, a ključnu tricu zabio je Toni Nakić za 76:68 i utakmica je mirno privedena kraju.

Nakon što je Markota slomio nos protiv Mege, iste je sudbine večeras bio i Krešimir Radovčić. No, potrebni će biti daljnji pregledi kako bi se utvrdila težina ozljede.

Cibonu su predvodili kapetan Roko Prkačin s 20 koševa, šest skokova i tri asista, Damir Markota je zabio 14 koševa uz četiri skoka i dvije asistencije te povratnik nakon ozljede Scottie Reynolds s 10 koševa, četiri asistencija i dva skoka.

I Cibona i Krka sada imaju omjer pobjeda i poraza 5-10.

No, nakon utakmice u kojoj je Cibona izborila izuzetno važnu pobjedu u borbi za ostanak u ABA ligi uslijedio je šok. Trener Ivan Velić dobio je otkaz!

Iz kluba su samo objavili kako su Cibona i trener Velić završili dvoipolgodišnju suradnju.

Trener Velić je u Cibonu došao u lipnju 2018. godine. U sezoni 2018./'19. ostvario je trofej za pamćenje kada je izvan svih očekivanja uzeo trofej prvaka države protiv favorizirane Cedevite Olimpije, svladavši ih u finalnoj seriji 4:0.