ABA LIGA

Cibona je imala svoje prilike, pobjedu je uzela Igokea

30.03.2024 u 23:32

Košarkaši Cibone u susretu su pretposljednjeg, 25. kola regionalne ABA lige izgubili na svom terenu od Igokee sa 70-77 (15-22, 22-14, 15-22, 18-19)

Aleksandar Aranitović sa 21 i Matej Bošnjak sa 15 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok je Mario Nakić sa 16 ubačaja vodio Igokeu do važne pobjede u borbi za ulazak u doigravanje.

Ključnim razdobljem utakmice pokazala se završnica treće i početak četvrte četvrtine kada je Igokea "pobjegla" na 10 koševa prednosti te zadržala vodstvo do kraja. Cibona je dvije minute prije isteka vremena uspjela smanjiti na 68-71, no potom je uslijedilo nekoliko promašaja za tricu pa je preokret izostao.

Cibona je ovim porazom pala na omjer 9-16 te će regionalnu sezonu okončati utakmicom protiv Cedevite Olimpije, dok je Igokea stigla na omjer 13-12 te će sigurno nastupiti u četvrtfinalu doigravanja.