aba liga

Cibona izgubila i drugu utakmicu u ABA ligi; gubili su 'cibosi' i 30 koševa razlike, no na kraju su uspjeli ublažiti poraz

09.10.2022 u 19:08

Košarkaši Cibone u susretu su 2. kola regionalne ABA lige izgubili na gostovanju u Podgorici od Studentskog centra 97:84

Kobna po Cibonu bila su otvaranja kako prvog tako i drugog poluvremena. Podgoričani su utakmicu otvorili sa 16:5, pa iako je Cibona na ulasku u posljendju minutu prvih 20 minuta stigla do 43:37 ustvari nije niti u jednom trenutku bila blizu preokretu.

Drugo poluvrijeme još je lošije krenulo za hrvatskog prvaka, Studentski centar je treću četvrtinu otvorio sa 24:6 te je dvoboj bio odlučen.

Uoči posljednjih 10 minuta bilo je velikih 84:54 za Studentski centar da bi Cibona iskoristila opuštanje domaćih u tom razdoblju za smanjenje na 85:71 u 35. minuti pa je u konačnici poraz mnogo blaži od dojma.

• +10
KK Cibona - KK Zadar, Hrvatski Telekom Premijer liga; 7.10.2022. Izvor: Cropix / Autor: Ronald Gorsic

Ivan Majcunić i Lovro Mazalin ubacili su po 13 koševa za Cibonu, dok su Loren Jackson s 23 i Fletcher Magee s 21 košem predvodili Studentski centar.

Nakon dva kola Cibona je na omjeru pobjeda i poraza 0-2, a Studentski centar na 1-1.