LIGA ZA PRVAKA

Cibona i nakon Splita ne zna za poraz

06.04.2012 u 22:18

Cibona i nakon šest kola košarkaške Lige za prvaka ne zna za poraz. Igrači trenera Jasmina Repeše u Draženovu domu svladali su Split predvođen Nikolom Vujčićem 92:75

Nekad su ogledi Cibone i Splita bili istinski derbiji, no u petak je od prve minute bilo jasno tko je gazda na terenu. Cibona je vodila tijekom cijelog susreta te pobjeda ni u jednom trenutku nije bila upitna. No iako su 'vukovi' uvjerljivo slavili, trener Repeša nije bio zadovoljan.

'Evidentno je da smo mi u ovoj utakmici bili favoriti, ali mislim da sam ja potrošio više energije nego dio mojih igrača. Moji igrači su sretni jer su u utakmici koju smo pobijedili dobili pravu poruku – da se svaka utakmica treba shvatiti izuzetno profesionalno i kvalitetno, bez obzira na protivnika, a specijalno ako je s druge strane Vujčić, koji i dan danas ima tržišnu cijenu veću nego pola moje ekipe zajedno.'

Kod Cibone je najbolji, s 15 postignutih poena, bio Damjan Rudež. Marin Rozić postigao je 14, a Žižić i Marčinković po 13 poena. Pavle Marčinković 10 od tih ukupno 13 koševa postigao je u prvom poluvremenu. Suton je ubilježio 8 poena, 10 skokova i 3 asistencije. Kod Splita je najviše poena postigao kapetan Josip Sobin (16) uz pet skokova. Nikola Vujčić ubacio je 15 poena uz 7 skokova i 3 asista.

Nakon šest odigranih kola A-1 Lige za prvaka, Cibona je i dalje nepobijeđena. Sljedeće kolo donosi susret zagrebačkih klubova. U utorak Cibosi idu u goste košarkašima Zagreb Croatia osiguranja u Trnsko.